Ministryně Dostálová: Co nás čeká v politice soudržnosti EU po roce 2020?

07.02.2019 12:54

Ministerstvo pro místní rozvoj bude ve středu 13. února 2019 hostit v pořadí již 6. Kulatý stůl k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020.

Ministryně Dostálová: Co nás čeká v politice soudržnosti EU po roce 2020?
Foto: MMR
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Diskuze se tentokrát zaměří na představení priorit a cílů ČR pro nadcházející programové období EU společně s návrhem nové struktury operačních programů. Celá událost bude přenášena živě na webových portálech ČTK - www.ceskenoviny.cz a Ministerstva pro místní rozvoj - www.dotaceEU.cz.

„4. února 2019 projednala vláda dokument „Národní koncepce realizace politiky soudržnosti v ČR po roce 2020“, což je klíčový dokument, který obsahuje jak cíle a priority financování, tak strukturu operačních orgánů a řídicích orgánů. 6. kulatý stůl na tento významný mezník přímo navazuje a formálně tak spouští přípravu Dohody o partnerství a operačních programů pro nadcházející období 2021-2027, pro které i tak bude mít Česká republika cca 20 miliard EUR v běžných cenách. Jsem ráda, že pozvání k diskuzi přijali jak naši experti, tak zástupkyně ze Slovenska, a už se velmi těším na zajímavou debatu o prioritách financování a programech, které to budou umožňovat,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.Pozvání ke kulatému stolu přijali zástupci různých institucí. Debatovat bude například Zdeněk Čech ze Zastoupení Evropské komise v ČR, Denisa Žiláková, generální ředitelka sekce Centrálního koordinačního orgánu z Úřadu místopředsedy vlády SR, Petr Očko, náměstek ministra pro sekci digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu, Michal Částek, ředitel odboru pro záležitosti EU z Ministerstva financí ČR, či Romana Smetánková ze společnosti Ernst and Young. Ministerstvo pro místní rozvoj bude během diskuze zastupovat David Koppitz, náměstek pro řízení sekce regionálního rozvoje a David Škorňa, ředitel odboru Dohody o partnerství, evaluací a strategií.

Diskuze 6. kulatého stolu bude od 9.30 hod. přenášena živě na internetových stránkách www.ceskenoviny.cz a www.dotaceEU.cz, kde následně bude k dispozici i záznam a prezentace z akce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

22:33 Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

Komentář na facebookovém profilu k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery