Ministryně Dostálová: Prvním osmi lázeňským zařízením jsme poslali 1,8 milionu

04.10.2020 13:46

Ministerstvo pro místní rozvoj začalo proplácet žádosti z programu COVID – Lázně, který se na konci září uzavřel. Program patří k velmi úspěšným - k dnešnímu dni bylo staženo přes 147 tisíc voucherů, z toho zhruba čtvrtina už byla uplatněna.

Ministryně Dostálová: Prvním osmi lázeňským zařízením jsme poslali 1,8 milionu
Foto: Screen ČT OVM
Popisek: Ministryně Dostálová v Otázkách Václava Moravce
reklama

MMR ve vypsané výzvě eviduje celkem 72 žádostí lázeňských subjektů, ze kterých vyplývá zájem přijmout do konce roku celkem 196 587 voucherů za téměř 786,348 milionů korun. Dnes začalo ministerstvo podle harmonogramu proplácet první žádosti, osmi lázním bylo už posláno 1,8 milionu korun. Mezi největšími příjemci jsou například Lázně Jupiter Bechyně nebo lázeňský podnikatel Pavel Wimmer z Františkových Lázní (oba přes 500 tisíc Kč).

Anketa

Kdo je skutečným vítězem krajských voleb?

95%
2%
2%
hlasovalo: 10906 lidí

„Pomoc tuzemským lázním byla pro nás od začátku věcí národní cti. Lázeňství je fenomén České republiky a představa jeho kolapsu, především kvůli úbytku zahraniční klientely, nás ničila. Jsme proto rádi, že se nám podařilo vytvořit program, který má takovou odezvu," říká ministryně pro místní rozvoj, Klára Dostálová.

"Posláním peněz ale náš zájem nekončí. Dál jednáme s Evropskou komisí, aby byl Dočasný rámec programu prodloužen až do příštího roku. Pokud by se nám to podařilo a byly stále volné prostředky, program by mohl pokračovat. Je to panevropský problém, nejsme totiž jediný stát, kterému se omezením turistického ruchu dramaticky snížila zahraniční turistická klientela," doplnila ministryně.

Další žádosti o platbu, v rámci kterých budou uplatňovat akceptované vouchery, mohou lázně podávat až do 29. ledna 2021. A to opakovaně, podle toho, kolik voucherů u nich klienti za daný měsíc uplatní. Notifikace EK umožňuje vyčerpat připravenou částku ve výši jedné miliardy korun, což představuje 250 tisíc voucherů, respektive zvýhodněných preventivních pobytů v tuzemských lázních. Smyslem dotace MMR je primárně podpora lázeňského turismu, který patří k nejdůležitějším turistickým atraktivitám České republiky se staletou tradicí.

První příjemci dotací:
Lázeňské sanatorium Dr. Peták, s. r. o.
Lázně Jupiter Bechyně, s. r. o.
SPA HOTEL CENTRUM, s. r. o.
BRISTOL GROUP, s. r. o.
Lázeňský dům ERIKA, s. r. o.
VESK service, s. r. o.
Pavel Vimmer
Mignon-II, s. r. o.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Díky re-use centrům se daří i v metropoli snižovat množství odpadu

7:37 Hlubuček (STAN): Díky re-use centrům se daří i v metropoli snižovat množství odpadu

V pražských re-use centrech se za půl roku pilotního provozu podařilo zachránit více jak 14 tun věcí…