Ministryně Schillerová: Nájemné z bytů se během mimořádných opatření nebude zvyšovat

23.04.2020 21:32 | Zprávy
autor: PV

Po dobu trvání mimořádných opatření v souvislosti s pandemií koronaviru nebude možné zvyšovat nájemné z bytů. Vláda dnes schválila návrh Cenového moratoria nájemného z bytů, který předložilo Ministerstvo financí.

Ministryně Schillerová: Nájemné z bytů se během mimořádných opatření nebude zvyšovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Cenové moratorium bylo přijato formou nařízení vlády a dnešním dnem nabývá účinnosti. Ukončeno bude automaticky ke dni, kdy budou zrušena mimořádná opatření. Vláda jej případně může ukončit i dříve, pokud to uzná za vhodné.

„V situaci, kdy se řada domácností potýká s poklesem svým příjmů, je toto opatření potřeba. Vláda už podala pomocnou ruku lidem, kteří nemají z čeho nájem zaplatit. My na to na to navazujeme a přicházíme s ochranou nájemníků, kteří sice nájem platit zvládají, ale jeho případné navýšení už by jejich rodinný rozpočet neunesl. Díky moratoriu budou mít jistotu, že jim v dnešní nelehké situaci náklady na bydlení neporostou,“ říká ministryně financí Alena Schillerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Export do Kanady dosáhl loni rekordu

14:07 Ministr Havlíček: Export do Kanady dosáhl loni rekordu

Kanadská provincie Saskatchewan a Česko posilují energetickou a surovinovou bezpečnost. Podepsaly me…