Ministryně Schillerová: Posílení investice do hotelu Thermal považujeme za jediný možný krok

22.06.2021 21:25

Ministerstvo financí, které vykonává akcionářská práva státu v karlovarském lázeňském hotelu Thermal, navrhne vládě navýšit základní kapitál hotelu o 300 milionů korun.

Ministryně Schillerová: Posílení investice do hotelu Thermal považujeme za jediný možný krok
Foto: Ministerstvo financí ČR
Popisek: Alena Schillerová

Dodatečná investice, díky které se jmění 100 % státem vlastněné společnosti THERMAL-F, a.s. zvýší ze stávajících 800 mil. Kč na 1,1 mld. Kč, reaguje zejména na dramatický propad tržeb v důsledku Covid-19, růst cen stavebních prací, ale také nepředpokládané náklady spojené s probíhající modernizací, jako byla potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí.

„Jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu. Areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016,“ vysvětluje ministryně financí Alena Schillerová. „Po pečlivém vyhodnocení všech podkladů, zejména investičního plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy, považujeme jako vlastník hotelu tuto investici za jediný možný krok,“ dodává Alena Schillerová.

Karlovarský hotel Thermal v současnosti prochází největší modernizací ve své historii. Původní investiční plán počítal s rozpočtem ve výši 580 milionů korun a dokončením v roce 2021. Aktualizovaný investiční plán však zahrnuje i další investice a rozvoj s výhledem až do roku 2025. Výhled počítá s dalším zkvalitněním nabízených služeb, a to nejen v oblasti ubytování a gastronomie, ale také kultury, konferencí, využitelné veřejné plochy a přilehlých obchodních prostor. Posílení základního kapitálu umožní dlouhodobý udržitelný provoz a celkový rozvoj komplexu budov hotelu Thermal, bez závislosti na dodatečných externích zdrojích financování běžného provozu ze strany akcionáře.

K modernizaci interiéru i exteriéru bude nadále přistupováno s respektem k brutalistní architektuře tvůrců tak, aby byl ve všech krocích i ve spolupráci s památkovým ústavem zachován unikátní vzhled hotelu, který patří k nejzajímavějším architektonickým památkám druhé poloviny 20. století.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): 1 mld. eur na kompenzaci zemím dodávajícím zbraně na Ukrajinu

9:01 Niedermayer (TOP 09): 1 mld. eur na kompenzaci zemím dodávajícím zbraně na Ukrajinu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyzbrojování Ukrajiny.