Ministryně Šlechtová: Chci pro Horskou službu prosadit vlastní rozpočet

20.01.2015 19:42

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová navštívila v neděli 18. ledna lyžařský areál Horní Mísečky v Krkonoších, kde se setkala se záchranáři a náčelníkem Horské služby ČR Jiřím Brožkem. Hlavním tématem byla otázka pokrytí provozních a investičních potřeb pro Horskou službu, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj.

Ministryně Šlechtová: Chci pro Horskou službu prosadit vlastní rozpočet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Velice si vážím naprosto nezastupitelné, nejen záchranné, práce Horské služby a považuji její financování a zajištění stálého provozu ze státního rozpočtu, nyní Ministerstvem pro místní rozvoj, za správný a smysluplný krok. Chtěla bych ale prosadit, aby Horská služba ČR měla svou samostatnou položku ve státním rozpočtu a nemusela tak každoročně žádat o peníze. Chci, aby měla Horská službu jistotu,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová na netradiční tiskové konferenci, kterou pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Horskou službou přímo na lyžařském svahu.

Horská služba je financována z rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj jako jakákoli jiná nezisková organizace. Musí tedy každoročně žádat o dotaci. Tento stav chce ale ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová změnit. Pro letošní rok Ministerstvo pro místní rozvoj Horské službě ze svého rozpočtu vyčlenilo 92 milionů korun na provoz a 15 milionů na investice. Horská služba zároveň zažádala pro rok 2015 z Integrovaného operačního programu o 30 milionů na projekt České hory.

Další z témat, která ministryně pro místní rozvoj otevřela, bylo personální podhodnocení Horské služby. I to by ráda změnila. Horská služba má totiž v České republice pouhých 70 stálých zaměstnanců. Přitom od prvního prosince už řešila na 1300 úrazů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matek (KDU-ČSL): Květináče a sloupky omezí vjezd aut do centra města

22:41 Matek (KDU-ČSL): Květináče a sloupky omezí vjezd aut do centra města

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější.