Nacher (ANO): Chtěli bychom vědět, co máte v plánu v boji s dezinformacemi

25.01.2023 12:45 | Zprávy

Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2023 k Informaci vlády o boji s dezinformacemi

Nacher (ANO): Chtěli bychom vědět, co máte v plánu v boji s dezinformacemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Vážená vládo, dámy a pánové,

já budu mít stále ten samý bod, ale využiji toho, že tady je pan ministr vnitra. Ten bod se jmenuje Informace vlády o boji s dezinformacemi. Včera jsem to tady obšírně popsal, o co mi jde. Nejde pouze jen o ty finanční prostředky, o těch tady mluvil kolega Vondráček, to opakovat nebudu, těch 50 a 100 milionů. Jde o ten princip, o tu strategii nebo taktiku, když to je nějaká krátkodobá záležitost. Jaká je role KRIT, jaká je role jednotlivých lidí.

Já jsem tady včera popisoval to, co se mi nelíbilo na těch analýzách Františka Vrábela, na kterého se často odvoláváte v těch dezinformacích. Dneska jsem zachytil takovou zase další nějakou novou dezinformaci, koho já podporuji ve volbách. Už to běží na Facebooku a na Twitteru. Vám všem vadily vždycky ty formy pana premiéra, jak podporuje Andreje Babiše a další, a teď jsem já zachytil něco samého opačně s mojí fotkou. Já se za chvilku k tomu vyjádřím.

To znamená ono to běží permanentně jak v té prezidentské kampani, před ní, po ní, bude to běžet furt, ale je potřeba odlišovat dezinformace, nadsázku a nepříjemné informace, jak já jsem říkal, abychom ty nepříjemné informace, které jsou nepříjemné pro vládu, nepovažovali za dezinformaci. Tak vás poprosím, jestli by - bohužel my dneska končíme, jak jsem pochopil, takže to nejde ani zařadit, že bychom to zařadili třeba na pátek nebo na čtvrtek - tak dneska klidně jako poslední bod třeba na pevný čas ve 13:30, pokud tam není něco jiného, paní místopředsedkyně, nevím.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Tak tohle už je naprostý výsměch!

20:03 Rajchl (PRO): Tak tohle už je naprostý výsměch!

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na odmítnutí Policie ČR stíhat verbální projevy, schval…