Nantl (ODS): Do pracovního portálu pro školská zařízení JMK se zapojuje Kraj Vysočina

25.11.2021 4:32 | Tisková zpráva

Dne 24.11.2021 bylo podepsáno memorandum o spolupráci vzdělávacích organizací Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina, které společně propojí portál Education jobs.

Nantl (ODS): Do pracovního portálu pro školská zařízení JMK se zapojuje Kraj Vysočina
Foto: Archiv JN
Popisek: Mgr. Jiří Nantl, lídr ODS do voleb zastupitelstva Jihomoravského kraje

VIM – Vzdělávací institut pro Moravu a Vysočina Education navázaly dlouhodobé partnerství. Prvním projektem je propojení portálu pro pracovní nabídky. Půl roku od spuštění Education jobs, který shromažďuje volná místa ve vzdělávání, se systém rozšiřuje o nabídky z Kraje Vysočina. Dohodli se na tom náměstek Jihomoravského kraje Jiří Nantl a radní Kraje Vysočina Jan Břížďala.

„Získávání dobrých učitelů je velký úkol. Meziregionální spolupráce umožní efektivně hledat volné pozice i v místech na pomezí našich krajů. Naším cílem je přilákat nové učitele, a to i z jiných profesí. Máme ambici rozšířit systém do celé České republiky, což aktivně nabízím na Asociaci krajů,“ komentuje Jiří Nantl – náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

„Mezi naše priority patří podpora začínajících učitelů. V první fázi jim chceme umožnit nalezení vhodné pracovní pozice v regionálním školství. Využití portálu EducationJobs.cz je pro tyto účely elegantním řešením. V další fázi budeme chtít pro učitele, kteří s pedagogickou profesí začínají, vytvořit i vhodnou nabídku vzdělávacích aktivit,“ dodal Jan Břížďala – radní Kraje Vysočina pro školství, mládež a sport.

Samotný portál mohou lidé najíst skrze adresu www.educationjobs.cz. Nenabízí pouze učitelské profese, ale i pozice pro nepedagogické pracovníky. Zveřejňovat inzerci může jakýkoliv subjekt bez ohledu na jeho zřizovatele. Portál lze nalézt také pod webem organizace VIM – Vzdělávacího institutu pro Moravu, který jej zřizuje. „Jsme rádi, že ze stran škol byl zájem pozice transparentně zveřejňovat a odzvonilo tak nabídkám na nástěnkách. V posledních měsících nás institut procházel změnou názvu a komunikační strategie, proto máme nový web, na který jsme museli portál přenést. Jen za posledních 21 dní jej navštívilo zhruba 600 osob denně, tedy asi 13 tisíc lidí za tři týdny. V této době přibylo také 145 pracovních příležitostí. Velmi proto vítám navázání spolupráce s Krajem Vysočina, která nám pomůže zvýšit dosah nabídky obou regionů,“ uvedla Leona Sapíková – ředitelka VIM.

Všechny strany deklarují, že se nejedná o jedinou ukázku spolupráce, ale o první výkop. „Určitě chceme pokračovat v již započaté spolupráci především s VIM v různých oblastech, například v podpoře leadeshipu, jako je vedení škol, dále v podpoře podnikavosti, kariérovém poradenství a obecně inovacích ve vzdělávání. Spolupracujeme již v Expertní komoře pro kariérové poradenství, v Asociaci pro krajská vzdělávací zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a v projektech přeshraniční spolupráce,“ řekl Roman Křivánek - ředitel organizace Vysočina Education.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Jelínková: Jaké jsou dopady pandemie na seniory a pečující?

19:43 Senátorka Jelínková: Jaké jsou dopady pandemie na seniory a pečující?

Lidovecká senátorka Šárka Jelínková zaštítila ve čtvrtek v Senátu konferenci s názvem: Jaké jsou dop…