Němec (LEV 21): Usilovat o odebrání výsluh policistům může pouze populista

20.05.2014 14:50 | Zprávy

Řada mých kolegů – policistů mne informovala o tom, že někteří politici opětovně usilují o odebrání výsluh bývalým policistům, hasičům, vojákům, celníkům, příslušníkům vězeňské služby a také příslušníkům všech tajných služeb s tím, že změnu navrhl herec a dnes také i politik – dokonce ministr obrany - Martin Stropnický.

Němec (LEV 21): Usilovat o odebrání výsluh policistům může pouze populista
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav NĚMEC z LEV 21

Vzhledem k tomu, že na tyto aktivity již 16. května 2014 - jako vůbec první - upozornil předseda politické strany LEV 21 Jiří Paroubek, který pečlivě sleduje politické dění nejen v naší zemi, a tyto populistické tendence jednoznačně odmítl, začal jsem se o tento problém blíže zajímat a zjistil jsem, že tomu tak zřejmě bude, neboť na serveru „Novinky.cz“ je k této problematice článek pod názvem „Politici chtějí bývalým vojákům a policistům sebrat výsluhy“.

Tyto tendence osobně považuji nejen za populistické, ale i krajně nebezpečné pro stát a jeho bezpečnost, neboť vždy, když politici začali o odebrání výsluh jednat, odešlo z policejních řad mnoho set zkušených policistů, kteří by jinak ještě mohli klidně dalších dvacet let sloužit a obdobně tomu bylo i u jiných bezpečnostních sborů. Nebezpečné je to proto, že to nebyli jen policisté, kteří měli již nárok na starobní důchod, ale zejména policisté v produktivním věku a zcela jednoznačně odešli právě proto, že se báli, že politici tuto populistickou stupiditu opravdu prosadí.

Je třeba si uvědomit, že naprostá většina státních zaměstnanců vykonávala a nadále vykonává tyto profese jako celoživotní povolání, které přináší těmto lidem mnohé těžkosti a problémy nejen v osobním životě, neboť si nemohou dělat co sami chtějí, ale v podstatě jsou státu kdykoliv k dispozici, toto zaměstnání nemůže vykonávat kde kdo, ale pouze speciálně prověřená a vyškolená osoba s pevnými mravními návyky, která se musí celý život permanentně vzdělávat, této službě státu v podstatě obětuje celý svůj život, včetně klidu a pohody vlastní rodiny. Každý policista, ať je zařazen na jakékoliv funkci od hlídkového policisty v zapadlé vesničce až po vrchního policejního radu na Policejním prezídiu v Praze, denně nasazuje svůj život v boji se zločinem a k ochraně ostatních občanů a vykonává-li tuto profesi 30 a více let, má na výsluhu nárok nejen právní, neboť v době vzniku jejich služebního poměru to stát plně garantoval a je nezbytně nutné, aby to také, když již žijeme konečně v právním státě, stát do puntíku dodržel! Jakákoliv jiná cesta by byla zcela jasným porušením platného práva a vzhledem k tomu, že retroaktivitu práva nelze v právním státě připustit, jsou tyto tendence skutečně jen hloupým populismem různých kariéristů, kteří pro sebe shánějí další hlasy neinformovaných voličů.

To by si měl uvědomit i známý populista Stropnický, neboť žádný politik, natož pak herec, který se vecpal do politiky, nemá vůbec žádné právo odejmutí takové výsluhy ani navrhovat, neboť zatímco on sám, jako protekční dítě diplomatů minulého režimu využíval všech výhod předchozího režimu, včetně filmových rolí a po převratu v roce 1989 si sháněl pouze výnosné diplomatické a ministerské funkce úplně kdekoliv, policisté, vojáci, rozvědčíci, celníci a další, trávili svůj život v práci – ve službě pro tento stát.  

Je třeba vědět, že policisté a další obdobní „služebníci“ neslouží pouze základní pracovní dobu, jako většina našich občanů, ale takřka každý měsíc slouží mnohde i dvojnásobek fondu pracovní doby a byly i roky, kde se sloužilo takřka 450 hodin v měsíci, bez odpočinku, bez možnosti navštívit rodinu, vychovávat děti, řešit vlastní problémy, apod. a většinou zadarmo, protože na proplácení přesčasů nebyly po zásahu některých tupých politiků peníze takřka nikdy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Vzdáváme to dopředu? Pak se nedoplatíme

8:19 Zwyrtek Hamplová: Vzdáváme to dopředu? Pak se nedoplatíme

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu k emisním povolenkám na vytápění a pohonné hmoty