Areál Průmyslového paláce a objekt jako takový chátrá po požáru už dlouhé roky. Když jsem působil jako náměstek pro kulturu na pražském magistrátu otázku Průmyslového paláce a Výstaviště jsem považoval za jednu ze svých priorit. Ukončili jsme smlouvu s Inchebou, jako nájemcem areálu k 31.12.2014, vyřešili jsme vztahy s pojišťovnami v souvislosti s vyhořelým levým křídlem a získali od nich 280 mil Kč a zpracovali koncept obnovy areálu, který schválilo zastupitelstvo Prahy.
K 1. 1. 2015, tedy téměř před třemi lety převzalo areál do své správy město. Od té doby ale zůstal potenciál Výstaviště naprosto nevyužitý. A to i přesto, že současné vedení města dostalo bianco šek ve formě schváleného konceptu obnovy celého areálu. Rada hlavního města pod vedením primátorky Krnáčové však s Výstavištěm neudělala vůbec nic, a areál nechala dál chátrat. Troufám si tvrdit, že kdyby Průmyslový palác a Výstaviště jako takové, prošlo zásadní rekonstrukcí, nemuseli bychom dnes sčítat škody na poničené střeše a rušit kultruní akce, které se v něm odehrávají.
Místo toho, aby se vedení města intezivně věnovalo obnově celého areálu, řešilo pouze kosmetické úpravy, jako je např. rekostrukce vstupní brány či instalace plátna pro potřeby letního kina. Jenže, něco natřít a něco zrekonstruovat, to je zásadní rozdíl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV