Nozar (ČSSD): O toxicitě slova „levicový“ a změně způsobu mluvení o levici

22.03.2021 9:20 | Zprávy

Vládnoucí režim řeči drží levici v podřadnosti díky dvěma polaritám. Jedna polarita je tzv. "progresivní levice" a druhá polarita je pravicovými medii hlásaný tzv. "levicový volič". Někde mezi nimi je cesta, kterou by obrozená demokratická levice měla jít.

Nozar (ČSSD): O toxicitě slova „levicový“ a změně způsobu mluvení o levici
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Obě tyto pravicí ustanovené polarity spojit a toto spojenectví uhájit před pravicovými útoky, které by je mělo rádo rozdělené! Tuto rozdělenost si dnes lidé na demokratické levici nemůžou dovolit. Bude nutné, aby se v této chvíli oba tábory vzpamatovaly a v této kritické chvíli, potlačily vášně a hledaly vzájemné porozumění a potřebný kompromis.

V zásadě je to rozepře mezi konzervativním a progresivním táborem. Z hlediska posouzení dnešní situace je nutné upřesnit pojem konzervativismus. Konzervativním zde nerozumíme něco z tábora židokřesťanského konzervativismu, který je nám v současné době mainstreamovými médii předkládán, jako ten jediný správný konzervatismus. Mluvíme tu o o konzervativismu materialistickém, o kterém se vlastně vůbec nic zásadního nepíše, ačkoliv je v národě většinový.

Tento materialistický konzervatismus je k naší škodě v zásadě obsazen pravicovým uvažováním a jeho levnými triky, jako třeba pravičáky praktikovaný primitivní antikomunismus, který je, bohužel, v našich podmínkách vztahován i na demokratický socialismus. Bohužel tyto teze mnohdy zastávají lidé, kteří kdysi volili sociální demokracii, aby se posléze se přesunuli k populistickému zdánlivě levicovému hnutí Andreje Babiše. Liberálně konzervativní média je nazývají pojmem „levicový volič“, ačkoliv tito voliči o demokratické levici téměř nic neví a když přece něco, tak jen to, co si zapamatovali ještě ze staré komunistické propagandy a nebo z té porevoluční rádoby pravicové, které vůči demokratické levici postupují často ruku v ruce. Ani vládám, na kterých byla ČSSD v polistopadovém období účastna, se s touto mentalitou nedařilo nic moc udělat a často se jí tedy nadbíhalo , hledal se s ní potřebný kompromis v zájmu znovuzvolení, a tím se postupně více a více tato „pragmatická ignorance“ dostala i do vedení strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

20:03 Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

Právě si připomínáme 80 let od ukončení nejstrašnějšího konfliktu našich dějin. Ještě nedávno bych t…