Okamura: Nemá smysl dlouze komentovat každý výkřik, který nemá hlavu ani patu

06.01.2018 17:44

Komentář na facebookovém profilu k blogu Jiřího Pehe:

Okamura: Nemá smysl dlouze komentovat každý výkřik, který nemá hlavu ani patu
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.

Mediálně protežovaný reprezentant elit politolog Jiří Pehe začal zcela nehorázně veřejně urážet naše občany, kteří mají jiný názor, než ten jeho správný „multikulturní probruselský“. Podobně jako on se k občanům chovají i další tzv. politologové a různí rádoby experti či vzdělanci. Jiří Pehe je člověk spojený s penězi George Sorose, a blízký spolupracovník Bohuslava Sobotky a Václava Havla. Na svém blogu rozebírá, proč u nás vítězí strany a hnutí, které podle něj obchodují se „strachem z migrantů, strachem z EU a vlastně ze všeho cizího“. Jiří Pehe to vysvětluje „vše prostupující průměrností“ Čechů. A Jiří Pehe dále v urážkách občanů pokračuje. Česká společnost se dle něj „ustrašené krčí ve své kotlině“, je podprůměrná a provinciálně ponořena do sebe. Dále Pehe říká, že: „V národě, kde si většina lidí mimo vysmívanou ‚kavárnu‘ nedokáže přečíst nebo poslechnout nic v nějakém cizím jazyku, je tato cesta do ještě větší izolace poměrně snadná.“ Chováme se prý jako zakomplexovaný teenager, který „rodičům“ ze západu okopává kotníky a pohrdá jejich standardy.

Co na tuto aroganci elit říct? Myslím, že nemá smysl dlouze komentovat každý výkřik, který nemá hlavu ani patu. V Evropě jsou miliony muslimských migrantů, milióny z nich touží Evropu islamizovat a v podstatě pravidelně páchají teroristické útoky i běžnou kriminalitu. Je namístě mít obavy a je namístě pracovat na nějakém řešení. Tvářit se, že muslimské nebezpečí neexistuje, nemůžeme a nesmíme, protože výsledkem jsou vždy jen další mrtví. Ignorovat fakta může „intelektuál“ v kavárně, ale určitě ne odpovědný politik. A my v SPD odpovědnou politiku děláme a budeme dělat.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

8:14 Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nominaci a odvolání nominace Pavla Tuleji na post m…