Okamura (SPD): Evropská byrokracie v České republice napáchala škody za miliardy

21.11.2015 21:11 | Zprávy

Pro Západ jsme druhořadým národem...

Okamura (SPD): Evropská byrokracie v České republice napáchala škody za miliardy
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura na besedě s občany v obci Vyšní Lhoty

Ptáte se, proč jsem inicioval petici za referendum o vystoupení ČR z EU, která má již po měsíci téměř 20 tisíc podpisů a bude tak veřejně projednána ve Sněmovně, a jestli mne k tomu vedla situace kolem nezákonných imigrantů.

Musím říci, že migranti jsou ta poslední kapka. Já jsem byl vždy pro vzájemnou evropskou spolupráci v rozumné podobě - tedy volný pohyb osob a zboží. Evropská byrokracie a lobbisté ovšem v České republice napáchali škody za miliardy - to doslova - příkladem je likvidace cukrovarnického průmyslu, ve kterém bylo Československo světovou špičkou, ve prospěch Francouzů. Samozřejmě diskriminační zemědělská politika udělala s naším zemědělstvím taky své. 

Z evropského nadšení mě probrala statistika, která ukazuje na skutečný hospodářský kolonialismus velkých evropských zemí. Ukazuje se, že kupodivu čistí příjemci dotací v čase chudnou proti zemím, které dotace platí. To je zdánlivý paradox, který má ale kruté vysvětlení - příjemci dotací, tedy chudší země, se musí výměnou za dotace podvolit pravidlům, které diktují ty bohatší - a tato pravidla jsou samozřejmě nastavovaná tak, aby zvýhodňovala produkty či průmysl bohatších zemí. Příslovečně hloupé normy EU nejsou ve skutečnosti hloupé - jsou cíleně myšlené, aby jedny znevýhodnili a druhým daly výhodu. 

Příkladem budiž raritní evropská norma, která určovala povolené zakřivení banánů - zdánlivá blbost měla logiku - na trh se dostaly jen odrůdy pěstované Francouzi v bývalých koloniích a stopku dostaly banány z latinské Ameriky.

Proč dostalo zákaz české pomazánkové máslo? Jde o typicky náš produkt, který se nevyrábí nikde na Západě a zbytečně ubírá prostor pro německé výrobky. Takže je třeba ho maximálně znevýhodnit. 

Samozřejmě západní země mají stovky výjimek a je třeba popravdě říct, že tyto výjimky jsme mohli mít i my, ale naši vládní politici na jejich prosazení úmyslně nebo z hlouposti zapomněli. Obojí je ovšem důvodem zamyslet se, proč zůstat ve spolku, ve kterém nejsme schopní prosadit ani rovná práva. 

Podívejte se na potraviny - Česko i Slovensko se staly odpadkovým košem Evropy. Jiná kvalitní sorta se vyrábí pro západoevropský trh a daleko nekvalitněji se vyrábí pro nás. A nejen potraviny, ale dokonce i benzín pro východní Evropu západní firmy šidí. Pamatuji si, že na přímý dotaz, proč to dělají, odpověděl zástupce firmy Shell, že prý máme jiné vozy, a proto potřebují jiný benzín. 
Nevím, jaká jiná auta máme - jen vím, že východoevropané jsou pro západoevropany lidé druhé kategorie. Být s takovou partou ve spolku mě nijak neláká. 

A pro ty z Vás, kteří by se rádi dozvěděli více o tom, co by nám konkrétně přineslo vystoupení z EU, jsem níže v článku uvedl všechny podrobnosti:

Proč referendum o vystoupení z EU?

1) Sebevražedná neschopnost řešit imigrační krizi
2) Dnešní EU je úplně jiná než ta, do které jsme vstupovali. Když Václav Klaus jako premiér podával v roce 1996 přihlášku do EU, unie zcela jiným spolkem států, než jakým je dnes - díky Maastrichtské a lisabonské smlouvě Lisabonskou. 
Ze společenství hospodářsky spolupracujících států, je dnes předstupeň federálního státu. EU se vyvíjí směrem k hlubší integraci, k oslabování suverenity národních vlád a k tomu ani Brusel ani česká vláda nemá souhlas českých občanů.
3) Referendum o EU bylo zmanipulované tj. stát platil pouze jednostranně orientovanou kampaň "Pro". Samozvaná kampaň byla nepravdivá, protože nikdo neinformoval o tak hluboké ztrátě suverenity, kdy drtivá většina naší legislativy bude nařizovaná přímo z Bruselu. Jinými slovy nikdo nám neřekl, že ztratíme dvě třetiny podílu na správě vlastní země a předáme moc Bruselu. 

Bude vystoupení z EU ekonomicky výhodné?

Systém dotací je paradoxně škodlivější pro země chudší, které jsou na dotacích závislé, než pro země bohaté, které na dotace přispívají. Chudší země jsou prostřednictvím dotační politiky řízeny zeměmi bohatšími. Jedná se o skrytou formu ekonomického kolonialismu,
V roce 2004 (v roce přistoupení k EU) český HDP na hlavu dosahoval 34,2 procenta německé úrovně. V roce 2014 to bylo 41,8 procenta. Konvergence se ovšem zastavila v roce 2008 na hranici 49,5 procenta německé úrovně. Od té doby Česko ve srovnání s Německem dlouhodobě chudne.

Pokud bychom tedy zkoumali časovou řadu údajů z let 2008 až 2014, došli bychom k názoru, že dotace podkopávají zdraví ekonomiky a že lepší je být čistým plátcem jako Německo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

22:31 Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Apoleně Rychlíkové a příznivcům Motoristů.