Okamura (SPD): Odpovědnost za politickou agresi EU vůči ČR nesou vládní i takzvané opoziční strany

14.04.2016 8:35

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) ze dner 12. dubna 2016

Okamura (SPD): Odpovědnost za politickou agresi EU vůči ČR nesou vládní i takzvané opoziční strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

1. Hnutí SPD považuje návrh Evropské komise na zřízení Evropské kanceláře na podporu azylu v každé členské zemi za zcela odkrytou snahu o přeměnu evropských národních států v administrativní jednotky a protektorátní území EU. Jde o otevřené převzetí řízení národních států Bruselem a jednoznačnou politickou agresi proti České republice, kdy naše země již nebude moct rozhodovat o tom, kdo na našem území může žít. Odpovědnost za politickou agresi EU vůči ČR nesou vládní i tak zvané opoziční strany, které v minulých létech nehájily suverenitu České republiky. Falešné nářky těchto politiků jsou dnes vyvolány strachem z volebního výsledku a nikoliv skutečnou změnou jejích politiky. Hnutí Svoboda a přímá demokracie bude v Poslanecké sněmovně opakovat své návrhy na vyhlášení referenda o vystoupení ČR z EU a také navrhne Poslanecké sněmovně hlasování o odstoupení od Lisabonské smlouvy.

2. Hnutí SPD odmítá spekulace a návrhy vládní koalice o možném zvýšení věku odchodu do důchodu. Jde o snahu de facto omezit nebo zrušit vyplácení starobních důchodů lidem. Tak zvané analýzy „odborníků“, které lživá média propagují, považujeme za manipulaci, která neodpovídá realitě. Problémy spojené s penzijním pojištěním jsou dány špatným hospodařením státu, který penzijní spoření občanů používá k průběžnému financování státních výdajů a nehospodaří se spořenými prostředky budoucích důchodců jako s dlouhodobými vklady. Hnutí SPD prosazuje zachování současné doby odchodu do důchodu. Hnutí SPD představí do sněmovních voleb 2017 sociální plán, který zajistí dobré hospodaření s úsporami budoucích penzistů.

3. Hnutí Svoboda a přímá demokracie vyzývá své členy a příznivce k politické aktivitě před krajskými volbami v roce 2016. Na základě usnesení z konference v prosinci 2015 se hnutí SPD aktivně zúčastní krajských voleb a v souladu s usnesením předsednictva z února 2016 sestaví ve většině krajů společnou kandidátku se Stranou práv občanů, jejímž čestným předsedou je prezident republiky pan Miloš Zeman.

4. Předsednictvo hnutí SPD považuje výsledek referenda o asociační smlouvě EU a Ukrajiny v Nizozemí za jednoznačné odmítnutí politiky EU občany. Přes obrovskou mediální masáž, nátlak ze strany Bruselu a USA, se zúčastnilo referenda 32% občanů, z nichž 61% odmítlo přiblížení Ukrajiny k Evropské unii. Jde o jasný projev vůle občanů Nizozemí, kteří odmítli politiku evropské integrace, ukrajinský fašismus a korupci a bezpečnostní rizika spojená s prohlubováním nepřátelstvím k Rusku.

5. Předsednictvo hnutí SPD upozorňuje občany na změnu stanoviska ministra financí Andreje Babiše k zadlužování českého státu. Před volbami byl slibován vyrovnaný státní rozpočet do tří let, dnes nás pan ministr informuje, že v roce 2019 bude schodek rozpočtu za předpokladu pokračujícího hospodářského růstu 30 miliard korun. Ke schodkovému hospodaření není v podmínkách hospodářského růstu žádný důvod. Jedinou příčinou této situace může být pokračování špatného hospodaření státu. Hnutí ANO i v tomto případě stejně jako v případě elektronických pokladen (EET) mění svá stanoviska tak, jak potřebuje.

6. Hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura podpoří svým hlasováním v Poslanecké sněmovně případný návrh na zdanění církevních restitucí. Rozsah církevních restitucí považujeme za bezprecedentní porušení zájmů občanů České republiky. Zdanění církevních restitucí je spravedlivým krokem a v případě úspěchu ve sněmovních volbách 2017 ho bude hnutí SPD prosazovat jako nástroj revize celkové výše církevních restitucí. Takto získané prostředky použijeme na podporu rodin s dětmi, seniorů, zdravotně hendikepovaných a investice do rozvoje školství a vědy.

Tomio Okamura – předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: EU se musí připravit na přechodné období, nabízí se zrušení zastropování

8:35 Ministr Toman: EU se musí připravit na přechodné období, nabízí se zrušení zastropování

Pokud členské země zavedou tzv. redistributivní platbu na podporu malých farem, tedy zvýšené dotace …