Okamura (SPD): Potřebujeme co nejsilnější ochranu státní hranice České republiky

22.12.2015 7:29 | Zprávy

Aktuální návrh na vytvoření společné evropské pohraniční a pobřežní stráže Evropské unie (EPS) na ochranu vnějších hranic Schengenského prostoru je zřejmě v tuto chvíli jediným pokusem o reálnou ochranu hranic Schengenu.

Okamura (SPD): Potřebujeme co nejsilnější ochranu státní hranice České republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
Návrh má ale samozřejmě své velké mouchy – to by nebyla Evropská unie, aby něco nebylo špatně.

Zásadní a pro mne velmi negativní na právě skončeném jednání vedení Evropské unie na téma ochrany vnějších hranic Schengenu je, že nepadlo žádné slovo o tom, že stráž nezákonné imigranty na území EU nevpustí. Českou republiku zastupoval na jednání jménem vlády ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL premiér Sobotka.

A je tu jasná otázka - k čemu má vlastně EPS sloužit? Nejedná se pouze o regulaci přítoku těchto imigrantů? V souvislosti s tím, že Německo a další země stále tlačí na přerozdělování migrantů a němečtí politici prohlašují, že i v dalších letech hodlají přijímat statisíce migrantů, je skutečně otázka, jaký úkol bude mít EPS?

Je nutné, abychom v prvé řadě trvali na plnění mezinárodních dohod - to znamená, že nárok na azyl mají jen skuteční uprchlíci před válkou a to pouze v první zemi, v níž se dostanou do bezpečí. V tomto případě nemá nárok na jakýkoli azyl ani jeden migrant přicházející přes Turecko, a EU by na své území neměla vpustit ani jednoho dalšího migranta a současně vyhostit všechny běžence, kteří pronikli do EU přes Turecko.

Pokud nějaká země Evropské unie tyto migranty přijme opět, je povinna se o ně starat podle stávajících dohod ona. V praxi to znamená, že pokud Řekové na své území uprchlíky vpustí, pak je to jejich volba, ale je porušením smluv, když je pouští dál do nitra Evropy a opět tu má každá evropská země zcela legitimní právo migranty vracet do Řecka. Tyto dohody se však nedodržují.

Z výše uvedeného plyne i nutnost posílení vlastních hranic České republiky, abychom nelegální migranty zachytili ihned na hranici a mohli je vrátit do zemí, odkud přišli. V této souvislosti je ovšem nepřípustné, abychom ochranu naší hranice předali jinému státu nebo EU - nemůžeme připustit, aby o tom, kdo na našem území zůstane nebo nezůstane, rozhodovaly jiné země.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

EU , hranice , imigrace , migrace , Okamura , Schengen , uprchlíci , PV

autor: PV

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. byl položen dotaz

Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu

Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Evropskou unii potřebujeme a chceme. Musí se ale změnit

15:18 Maláčová (SOCDEM): Evropskou unii potřebujeme a chceme. Musí se ale změnit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hlasování o nedůvěře v Evropském parlamentu