Co víc! Obvinili zahraniční politiku EU z těchto důsledků. EU si naivně myslelo, že Rusko je snad spící Míša, který bude dělat "mírové" kompromisy, protože je zima. Nakonec došlo k tomu, že Rusko silově využilo situaci a zvedlo svou armádu ke cvičení, o němž si jen dětina může myslet, že jde o skutečné cvičení.
Ze strany Ruska je to jednoznačná demonstrace síly v této oblasti a pokračování jeho imperiálních tendencí. Rusko se tak samozřejmě vždy chovalo a chovat bude, protože ve hře je Krym a ten už zažil mnoho válek o to, kdo tento enormně důležitý strategický bod Černomoří ovládne. Tyto války vždy dopadly ve prospěch Ruska, protože Rusko jej považuje za "Ródinu", čili vlast.
Pokud chtěl Nikita S. Chruščov, jako pomstu J.V. Stalinovi za jeho násilný odsun původního obyvatelstva Krymu a následné Ruské kolonizaci této oblast, hodit ,"raka do kalhot" příštím vládcům Moskvy, už se nedožil toho, až začne rak štípat. Na rozdíl od Kubánské raketové krize v roce 1962, kde byl účinek na USA okamžitý.
Tohoto problému si bylo Rusko vždy vědomo, a proto mohla Ukrajina získat svou nezávislost až poté, co byl problém Krymu smluvně ošetřen a stala se z něj autonomní Ukrajinská republika s velmi silným ruským etnikem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jiří Janeček