Paroubek: Duševní ejakulace Babišovy Mladé fronty

10.02.2016 9:50

Redaktor MfD Jiří Štický v pátečním článku: Velká sázka na levné pivo se pouští do zvláštní eskamotáže. Místo, aby jednoznačně odsoudil plácnutí majitele MfD A. Babiše o snížení DPH na pivo, „hlubokomyslně“ se pouští do úvah nad historií DPH v ČR.

Paroubek: Duševní ejakulace Babišovy Mladé fronty
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Nechci se zabývat hloupostí některých tvrzení. Myslím, že pan redaktor by byl vcelku inertní k jakékoli snaze ho vzdělat, a zaměřím se proto pouze na jediný blud: „Topolánkova vláda zvýšila sazbu (DPH) na devět procent v roce 2008, aby měla peníze na své sliby a také na zaplacení orgastického navyšování sociálních výdajů za vlády Jiřího Paroubka.“

Chápu, že s ohledem na personální situaci na trhu práce není možné sehnat redaktory s odpovídající kvalifikací a erudicí, a nedaří se to ani tak velkému mediálnímu domu, jako je Mafra, a chci jenom pro připomenutí sdělit, že Topolánkova vláda po mé vládě převzala rozpočtové rezervy ve výši 156 miliard korun.

Tyto rozpočtové rezervy se sice nevytvářely „orgasticky“, ale v potu tváře, a za dva roky mého působení v letech 2005–2006 to bylo konkrétně 92 miliardy korun. Takže pokud jde o fiskální situaci, kterou přejímala Topolánkova vláda, tak ta byla nanejvýš příznivá.

V roce 2007 již sice nebyl zaznamenán tak vysoký růst HDP jako v letech 2005–2006, kdy přesáhl 7 %, ale 5,7 % je stále ještě slušný hospodářský růst. Nebylo proto žádných důvodů, proč zvyšovat DPH v roce 2008, a už vůbec tím důvodem nebyl růst (orgastických) sociálních výdajů za vlády pod mým vedením.

Topolánkova vláda se vydala cestou drahoty. A jen tak mimochodem obrovskou restrukturalizaci daní, při které se z daňových výnosů v roce 2008 a dalších letech ztratilo 60–70 miliard z daňových příjmů, zasadila státnímu rozpočtu těžkou ránu.

Šlo o to snižovat daňové zatížení lidí s vyššími příjmy, a naopak navyšováním nepřímých daní zatěžovat široké vrstvy obyvatelstva. K tomuto postřehu ovšem kvalifikace redaktora Štického z Babišovy MfD prostě nestačí.

A zcela na závěr, nejlepší ministr financí světa té doby, M. Kalousek, se stal „nejlepším ministrem“ jen proto, že do faktického schodku státního rozpočtu za rok 2008 ve výši 80 miliard korun promítl 60 miliard korun z rozpočtových rezerv zanechaných Topolánkově vládě vládou pod mým vedením. A najednou z toho byl skvělý schodek ve výši pouhopouhých 20 miliard korun. Kam se na to hrabe A. Babiš? Ale A. Babišovi pravicové vlády žádnou rozpočtovou rezervu nezanechaly…

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.