Snaha o zničení sekulárního a nábožensky tolerantního režimu B. Asada v Sýrii znamená, že v uprchlických táborech jsou v současnosti 4 miliony Syřanů a v rámci Sýrie se pohybují další tři a půl až čtyři miliony uprchlíků.
Sýrie byla zemí, která dlouhá léta uprchlíky přijímala. V roce 2008–2009 to bylo něco mezi 2,2–2,5 miliony uprchlíků ze sousedního Iráku. Tato uprchlická vlna samozřejmě znamenala pro zemi, která má omezené finanční zdroje, velkou zátěž. Pro státní rozpočet i sociální systém. Nicméně Asadova Sýrie tuto zátěž celkem bez velkých řečí přijímala, a to až do počátku válečného konfliktu v Sýrii počátkem roku 2011.
EU by měla řešit problém změnou zahraniční politiky vůči Sýrii
Chce-li Západ, anebo, chcete-li konkrétně ČR, řešit uprchlíky, je postavení armády na hranicích, cca 1-2 vojáky na jednom kilometru hranic, jak to doporučují životní optimisté prezident Zeman a náčelník generálního štábu Bečvář, nesmyslem. EU by měla řešit celý problém změnou své zahraniční politiky vůči Sýrii. Je věcí USA, pokud útočí leteckými údery na pozice Islámského státu v Sýrii a Iráku a dělají to tak, aby udržovala vojenské síly prezidenta Asada na jedné straně a Islámského státu a dalších teroristických skupin na straně druhé ve vojenské rovnováze, je to hra s ohněm. Pokud dojde k pádu režimu B. Asada, takzvaná demokratická opozice v Sýrii, která je je jen blouzněním amerických a dalších nekvalifikovaných politiků, rychle skončí. Pád B. Asada by znamenal další, tentokrát již obrovskou vlnu uprchlíků čítající několik milionů lidí směřujících přímo do Evropy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV