Paroubek: Nejlepší možnost

25.03.2017 20:19

Jiří Havlíček se stává novým ministrem průmyslu a obchodu. J. Havlíček je příkladem politika, který začal od píky a propracoval se na velmi dobrou odbornou i politickou úroveň. Havlíček má za sebou funkce v komunální politice, v Čáslavi byl úspěšným místostarostou, a je člověkem, který se velice dobře seznámil za léta strávená na MPO s náplní práce tohoto ministerstva.

Paroubek: Nejlepší možnost
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

V letech 2003 -2006 byl šéfem úřadu tehdejšího ministra průmyslu a obchodu Urbana, a ministr Mládek jej od počátku vybral jako svého prvního náměstka. V této funkci je Havlíček již přes tři roky.

Jako dřívější ústřední tajemník sociální demokracie v letech 2006 -2010 zná velmi dobře také stranické kádry a lidé z ČSSD znají velmi dobře Havlíčka. Vždy byl spolehlivý, mimořádně pracovitý a iniciativní. Tyto vlastnosti mu zůstaly a dále je rozvíjel, i když zůstal jen stupínek vzdálen od ministerského křesla. Nyní před sebou má zhruba půl roku na to, aby ukázal, že může být i v budoucnu dobrým ministrem průmyslu.

Havlíček nikdy v rámci ČSSD neprojevoval velké politické ambice, a přesto se stal jejím ústředním tajemníkem a hlavním manažerem. Bylo to v době největších volebních i jiných úspěchů sociální demokracie a Havlíček se na těchto úspěších velmi významně podílel.

J. Havlíček je 40letý mladý muž, který před sebou může mít velkou politickou kariéru. Vytknul bych mu snad jen to, že za poslední léta přibral na váze. To na volebních plakátech nemusí vypadat právě nejlépe. Nový ministr by si měl dát závazek, že do léta shodí alespoň 5-7 kg. Pokud jej Sobotka a Birke nevyužijí na čele některé z krajských kandidátek pro sněmovní volby, bude to věčný hřích a veliká chyba. J. Havlíček politicky i lidsky dozrál, k čemuž mu jistě napomáhá i to, ž se nedávno stal otcem dítěte.

Shrnuto a podtrženo, Jiří Havlíček je překvapivě dobrá volba premiéra Sobotky na post ministra průmyslu a obchodu.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hroch (Jihočeši): Modernizace Jihočeské vědecké knihovny za 168 milionů je u konce

10:01 Hroch (Jihočeši): Modernizace Jihočeské vědecké knihovny za 168 milionů je u konce

Díky nové přístavbě na Lidické třídě získala zázemí pro více než 100 tisíc titulů.