Pekarová Adamová (TOP 09): Setrvání trestně stíhaného premiéra ve funkci je nepřípustné

17.11.2018 20:53

Komentář na facebookovémn profilu ke kauze Babiš

Pekarová Adamová (TOP 09): Setrvání trestně stíhaného premiéra ve funkci je nepřípustné
Foto: TOP 09
Popisek: Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová

Reportáž TV Seznam, která byla v pondělí večer zveřejněna, ukázala to, o čem jsme hovořili již v minulosti - u Andreje Babiše je důvodná obava, že bude ovlivňovat vyšetřování své kauzy Čapí hnízdo, a protože z pozice premiéra má k tomu velkou moc, neměl se jím ani nikdy stát.

Je zapotřebí počkat na vyšetřování, sami poslanci hnutí ANO by však měli naznat, že je nepřípustné, aby trestně stíhaný premiér, který navíc čelí dalším závažným obviněním, zůstával ve své funkci. Chování ministrů, poslanců, senátorů, zastupitelů, hejtmanů a dalších politiků za hnutí ANO, je zarážející. Je otázkou, co více by ještě potřebovali vědět k tomu, aby jich aspoň pár uznalo, že je jejich předseda amorální člověk. Doposud od nich nezazněl jediný kritický hlas, pořád opakují prázdné floskule o snaze dostat AB z politiky a o jakémsi spiknutí. Smutný obrázek.

Obhajoba samotného premiéra pak probíhala dle očekávání. Obviňoval všechny kolem sebe z toho, že jsou hyeny a zatahují do kauzy jeho děti, byl to však právě on, kdo je do svých problémů zatáhl. Nejprve převodem majetku, který vzbuzoval podezření, že byl účelový, pak také křivou přísahou na jejich zdraví.

Česká republika nemůže dobře fungovat, pokud podezření proti předsedovi vlády nezmizí. Je to on, kdo by měl vyvodit ze svých činů odpovědnost a umožnit řešení situace. Měli bychom řešit potřebné reformy, směřování naší země a definovat jasně zahraniční politiku, nikoliv řešit podezření z dotačního podvodu. To do země západního střihu, kterou doufám chceme být, opravdu nepatří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Čunek: Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání

5:35 Hejtman Čunek: Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání

K dobročinné akci Dětského domova Zašová, který uspořádal sbírku pro děti z dětských domovů v Keni, …