Petráš (BOS): Církve by se měly v letech 2021 až 2023 zříct svých nároků na peněžité plnění

20.10.2020 6:34 | Zprávy

V tomto dopisu Kardinálu Dukovi BOS krátce rekapituluje, jak většina našich občanů pomáhá v boji s pandemií COVID-19. Připomíná, že církve mají i jiné možnosti než je duševní útěcha věřících a jak by se církve mohly zapojit do tohoto úsilí.

Petráš (BOS): Církve by se měly v letech 2021 až 2023 zříct svých nároků na peněžité plnění
Foto: hnutibos.cz
Popisek: Hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita - logo

OTEVŘENÝ DOPIS
Ústřední rada politického hnutí
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA
Hradec Králové
dne: 20. října 2020
kardinál Dominik Duka
Praha

Vážený pane kardinále, obracíme se na Vás, jako na představitele největší církve v naší republice, jako na církevního hodnostáře, který má úzké kontakty s dalšími církevními organizacemi a spolky registrovaných na území ČR.

Jistě víte, v jak obtížné situaci se v současné době nachází naši občané, v jaké situaci se nachází náš stát. Současný extrémně rychlý rozmach pandemie COVID-19 tvrdě zasáhl a drasticky ovlivnil drtivou většinu našich občanů, soukromých podnikatelů, ale i státních a veřejných institucí. Stát byl nucen enormně se zadlužit, aby získal prostředky pro udržení základních podmínek pro zachování pracovních míst, nákup a distribuci potřebných zdravotních pomůcek a přístrojů, zvýšení kapacit našich zdravotnických zařízení. Řada občanů a podnikatelů se podílela na finančních sbírkách pro nákup plicních ventilátorů a jiných potřebných zařízení a materiálu. Soukromé hotely a penziony nabídly své lůžkové kapacity pro hospitalizaci našich nemocných spoluobčanů. Mnoho lidí se zapojilo do šití nedostatkových roušek a tak bychom mohli pokračovat a dalších aktivitách našich občanů ve prospěch svých bližních.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Fischer: I se slovenskou stranou je třeba jednat

16:21 Senátor Fischer: I se slovenskou stranou je třeba jednat

Projev na 12. schůzi Senátu 2. července 2025 k brzdění protiruských sankcí Slovenskem