Petříček (ČSSD): Energetická závislost na Rusku musí skončit

04.04.2022 4:31 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nutnému doplnění plynových zásobníků

Petříček (ČSSD): Energetická závislost na Rusku musí skončit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Válka proti Ukrajině zvyšuje nejistotu a obavu z možných dopadů. Jasně také ukazuje, jak je naše energetická závislost na Rusku nezdravá.

Jak jedná Evropská unie? EU hledá cestu ke společnému nákupu zemního plynu, už letos chce snížit naši závislost na Rusku a odebírat více od jiných dodavatelů, všechny členské země by také měly zajistit, že budou před příští zimou zásobníky zemního plynu naplněny alespoň z 80 procent.

Proč je důležité, abychom plnili zásobníky zemního plynu? Důvodem je, že loni Gazprom nenaplnil dostatečně rezervy, což vedlo k nejistotě a přispělo ke zvýšení cen energií.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Korupce

Dobrý den, vím, že se věnujete korupci. Zajímá mě, co jste jako senátorka udělala proto, aby k ní nedocházelo? Kde vidíte největší problémy, že k ní neustále dochází? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Houfnice za miliardy nemají garáže, ministerstvo znovu selhalo

9:15 Vích (SPD): Houfnice za miliardy nemají garáže, ministerstvo znovu selhalo

Za několik měsíců má česká armáda začít přebírat první z dvaašedesáti houfnic Caesar za 10,3 miliard…