Pijáček (ODS): Začala spolupráce s Bratislavou a vyššími územními celky na Slovensku

09.02.2018 16:14

Kraj zájemcům poradí s projekty přeshraniční spolupráce. 15. února uspořádá seminář.

Pijáček (ODS): Začala spolupráce s Bratislavou a vyššími územními celky na Slovensku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stín ODS
reklama

Možnost konzultovat své projektové záměry a připravované projekty do Operačního programu Interreg V-A Slovenská republika-Česká republika, zaměřeného na podporu přeshraniční spolupráci, mají nově všichni zájemci v Regionálním poradenském centru, které zahájilo svoji činnost na Krajském úřadě Zlínského kraje. Kromě toho pro ně bude kraj organizovat informační semináře, konzultační dny a workshopy a může také pomoci s vyhledáním projektových partnerů na Slovensku.

„V tomto programovacím období začala fungovat bližší spolupráce mezi Řídícím orgánem v Bratislavě, krajskými úřady v České republice a vyššími územními celky na Slovensku. Díky tomu budeme mít aktuální informace a budeme moci zajistit semináře a konzultační dny za účasti zástupců Řídícího orgánu a Společného technického sekretariátu z Bratislavy,“ informoval radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za řízení dotačních programů.

První seminář pro žadatele se ve Zlíně uskuteční již ve čtvrtek 15. února v 15. budově BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně. Přihlásit se na seminář je možné ZDE. Účast je bezplatná. Tematicky bude seminář zaměřen zejména na dvě výzvy, které jsou v současné době v rámci programu vyhlášeny. Jsou jimi:

  • Výzva INTERREG V-A SK-CZ/2018/05 pro prioritní osu 2 – Kvalitní životní prostředí, Specifický cíl 2.1 Zvýšení atraktivnosti kulturního a přírodního dědictví pro obyvatele a návštěvníky přeshraničního regionu.

  • Výzva INTERREG V-A SK-CZ/2018/06  pro prioritní osu 1 – Využívání inovačního potenciálu, Specifický cíl 1.2  Zintenzivnění využívání výsledků aplikovaného výzkumu zejména malými a středními podniky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Vyzýváme ministerstvo financí ke zveřejnění makroekonomické predikce

22:15 Skopeček (ODS): Vyzýváme ministerstvo financí ke zveřejnění makroekonomické predikce

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS