Piráti: Babiš nezvládá řídit státní firmy, nechává je porušovat zákon o informacích

29.07.2015 8:23

Piráti upozorňují na skutečnost, že státní firmy pod vedením Andreje Babiše vůbec nevyřizují žádosti o informace, ačkoliv tuto jejich povinnost už před 6 lety deklaroval Nejvyšší správní soud v rozsudku se státní firmou ČEZ.

Piráti: Babiš nezvládá řídit státní firmy, nechává je porušovat zákon o informacích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

Kongresové centrum Praha, kde Ministerstvo financí nedávno koupilo většinový podíl od hl. m. Prahy, ani ministerstvem ovládaný ČEZ se necítí, že by měly povinnost říkat lidem informace o své činnosti, o které podle zákona požádají.

Praha drží 45 % podíl v Kongresovém centru, ale většinový podíl 55 % drží Ministerstvo financí v čele s Andrejem Babišem. Firma musí dodržovat zákon o přístupu k informacím, ale ve skutečnosti neposkytuje informace ani občanům ani nám zastupitelům hl. m. Prahy. Primátorka Krnáčová to odmítá řešit a odkazuje nás na to, ať se s Kongresovým centrem soudíme, ačkoliv spolu s Babišem obsazují představenstvo Kongresového centra.

„Požádal jsme ministra financí Andreje Babiše, aby okamžitě zjednal v řízených firmách nápravu, protože sám od sebe to dosud neudělal. Mrzí nás, že si ministr financí Babiš nedovede udělat ve firmách pořádek. Pokud bude Babiš krýt porušování zákona o informacích, budeme proti firmám podávat žaloby a následně požadovat po Babišovi, aby uhradil vzniklou škodu,“ uvedl pražský zastupitel Jakub Michálek, kterému vadí, že mu ČEZ odmítl dát informace o tom, na jakých systémech běží informatika ČEZu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Nabízíme možnost pořídit si dotovanou nádrž k zálivce zahrady

7:31 Ministr Brabec: Nabízíme možnost pořídit si dotovanou nádrž k zálivce zahrady

Ministerstvo životního prostředí mění podmínky programu Dešťovka a přidává do něj dalších 100 milion…