Pokud měla ruská vláda námitky k dění na Ukrajině, měla je přednést na půdě OSN, jako se to děje v jiných podobných případech. Současné aktivity ruské vlády chápeme pouze jako špatně maskovanou snahu o anexi Krymu a možná i východní Ukrajiny. Tato akce je zpátečnickým gestem, vypovídajícím o morální stagnaci Ruska někde v období rozkvětu koloniálních imperií. Prosazování politiky silou je ve 21. století přežitkem.
Vyzýváme ukrajinskou a ruskou vládu, aby na územích, která kontrolují, důsledně respektovaly Úmluvu o ochraně lidských práv a základních svobod, jejímiž jsou signatáři. Údajné Porušování lidských práv neopravňuje nikoho k ignorování vlastních závazků. Vyzýváme obzvláště k dodržování práva na spravedlivý soud a odmítáme revoluční násilí. Od české vlády očekáváme, že vyvine veškeré diplomatické úsilí, aby zajistila ochranu práv lidí na obou stranách konfliktu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: ČPS