Piráti zbrojí na krajské volby a další právní souboje s kolektivními správci

22.02.2015 12:11 | Zprávy

Zasedání Republikového výboru Pirátské strany

Piráti zbrojí na krajské volby a další právní souboje s kolektivními správci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

Na zasedání Republikového výboru, které bylo jako vždy otevřené veřejnosti, započali Piráti přípravy na krajské volby. Důležitým tématem jednání byly také právní spory, převážně na poli boje proti nátlakovým praktikám kolektivních správců, kde pomáhají šikanovaným živnostníkům. Předsednictvo předložilo výboru návrh navýšení ročního rozpočtu na právní pomoc pirátským zastupitelům na radnicích. Na zasedání vystoupil se svým příspěvkem o hazardu také Matěj Hollan - šéf hnutí Žít Brno, které ve spolupráci s Piráty dobylo brněnský magistrát. Tématem byla i problematika digitální agendy Evropské komise “New Generation Acces“ – posílení vysokorychlostního Internetu.  V současném pojetí MPO by implementace v ČR pravděpodobně vedla k obnovení  monopolního postavení O2, praktické likvidaci regionálních poskytovatelů a zhoršení situace koncových uživatelů.

O víkendu proběhlo zasedání Republikového výboru Pirátské strany v Brně. Piráti si jsou vědomi svých rostoucích preferencí, o čemž svědčí i jejich úspěch ve volbách na pražský magistrát, či obsazení radnice v Mariánských lázních. Proto Republikový výbor, ve kterém zasedají kromě celostátně volených zástupců i reprezentanti jednotlivých krajů, započal přípravu na krajské volby. Obecný konsensus panuje zatím na sestavení samostatných pirátských kandidátek ve všech krajích. Zmapováním situace v jednotlivých regionech byl Republikovým výborem pověřen pražský zastupitel a bývalý místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík, který se aktivně podílel na všech dosavadních pirátských volebních kampaních.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.