Plamínková (STAN): K železniční zastávce by měly přibýt i zastávky autobusu MHD

24.12.2015 21:15

Nová železniční zastávka Praha Běchovice – střed začala sloužit obyvatelům této městské části. Výrazně jim zkrátila docházkovou vzdálenost na vlak, která dosud na starou zastávku činila přibližně 1,5 kilometru.

Plamínková (STAN): K železniční zastávce by měly přibýt i zastávky autobusu MHD
Foto: starostove-nezavisli.cz
Popisek: Jana Plamínková (STAN)

„Jedná se o zásadní zlepšení kvality života obyvatel této městské části. V průběhu dalších týdnů a měsíců by měly k železniční zastávce přibýt i zastávky autobusu MHD, které zkrátí přestup pro cestující ze směru Horní Počernice ale i z Újezdu nad Lesy a z Běchovic na vzdálenost zhruba 50 metrů. V přípravě jsou také plány na realizaci parkoviště P+R,“ uvedla radní Jana Plamínková.

„Všichni víme, jak složitá je automobilová dostupnost Prahy z východu. Oproti tomu železniční spojení je ideální, rychlé a velmi levné, proto mám velkou radost, že budou moci obyvatelé Běchovic využívat novou zastávku, která jim cestování do centra výrazně usnadní a urychlí. Její vytvoření zapadá do strategie posílení role železniční dopravy na území Prahy, na kterou kladu velký důraz,“ doplnil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

Stavba železniční zastávky Praha Běchovice – střed byla realizována ve dvou etapách. V rámci první etapy byla vybudována část podchodu, část nástupiště, provizorní lávka pro kabely a přeložky kabelů 6 kV. Druhá etapa osahovala stavbu druhé části podchodu, zbytek nástupišť, jejich kompletní vybavení a přístupové chodníky. V souhrnu byla zastávka postavena za 28 týdnů v ceně 27 586 090 Kč bez DPH.

V přípravě je 3. etapa, a to dokončení podchodu. Peníze na její financování jsou vyčleněny v návrhu rozpočtu na rok 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Z respektovaného soupeře už zůstala jen karikatura

22:29 Hašek (ČSSD): Z respektovaného soupeře už zůstala jen karikatura

Tak si mne vzal dnes do úst při jednání o zdanění církevních restitucí Miroslav Kalousek. A nazval m…