Plamínková (STAN): Nová vodní linka je největší stavební akce, která v současné době v Praze probíhá

25.04.2018 22:41

Nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod je v konečné fázi realizace. Hlavní stavební konstrukce jsou převážně hotovy, stavebníci se nyní soustředí na dokončovací práce.

Plamínková (STAN): Nová vodní linka je největší stavební akce, která v současné době v Praze probíhá
Foto: STAN
Popisek: Jana Plamínková

Intenzivně pokračují také montážní práce v technologické části, od začátku roku 2018 se rozběhly individuální zkoušky jednotlivých zařízení a v polovině dubna byly zahájeny komplexní zkoušky jednotlivých provozních celků. Vše se děje podle časového harmonogramu a směřuje k dokončení stavby dle smlouvy o dílo, tedy termínu 8. srpna 2018.

Hlavní město v současné době zvažuje doplnění Nové vodní linky o technické opatření, které by omezilo tvorbu nežádoucí pěny při procesu čištění. Vyšší tvorba pěny, která má na čištění negativní vliv, je pravděpodobně způsobena zvýšeným objemem tuků v odpadních vodách. Doplnění technického opatření znamená prodloužení termínu dokončení o 41 dní, tedy do 18. září, ale situaci s tvorbou nežádoucí pěny by rozhodně zlepšilo.

„Nová vodní linka je největší stavební akce, která v současné době v Praze probíhá. A jsem moc ráda, že probíhá zcela v klidu a bez skandálů. Problémy, které tam řešíme, jsou pouze technického rázu,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Bezprostředně po dokončení Nové vodní linky bude zahájen zkušební provoz skládající se ze dvou fází. V první z nich, plánované na 99 dní, proběhne zapracování biologické části Nové vodní linky. Následovat bude vlastní zkušební provoz plně funkční čistírny odpadních vod v délce 12 měsíců, kdy se prokáže její schopnost čistit přiváděné odpadní vody tak, aby na odtoku do Vltavy byly dodrženy jejich smluvené kvalitativní parametry. K termínu zahájení zkušebního provozu bude celá stavba dokončena tak, že bude podle původního záměru plně začleněna do krajiny Trojského ostrova a Trojské kotliny bez negativních dopadů na přírodní prostředí v tomto území. Po dokončení zkušebního provozu bude zahájena rekonstrukce stávající linky ÚČOV Praha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Financovat mise NATO, nebo bydlení?

4:31 Filip (KSČM): Financovat mise NATO, nebo bydlení?

Za posledních 15 let, resp. od roku 2007, investovali čeští, moravští a slezští občané do zahraniční…