Plzeň: Historickou výpravní budovu na hlavním nádraží čeká rekonstrukce

03.11.2020 16:43

Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy na plzeňském hlavním nádraží z roku 1908. Zahájení prací je plánováno na březen 2021, trvat by měly dva a půl roku. Stavba naváže na modernizaci nástupišť a dalších částí stanice, která proběhla v minulých letech. Předpokládaná celková investice dosáhne 721 milionů korun.

Plzeň: Historickou výpravní budovu na hlavním nádraží čeká rekonstrukce
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Rekonstrukce zahrne především opravu střechy a fasády s důrazem na památkovou ochranu objektu. Úpravou projdou vnitřní prostory v přízemí a v patře odbavovací haly pro zlepšení služeb pro cestující. Horní hala se zcela přestaví. Sloužit bude jako otevřený čekárenský prostor v podobě obchodní pasáže s komerčními jednotkami po obou stranách. Pro snadnější překonání výškového rozdílu mezi spodní a horní halou budou sloužit eskalátory a výtahy. Dále dojde k přestavbě veřejných toalet a bezbariérový přístup na ně.

Hlavní hala bude mít nové komplexní osvětlení a kamery s přímým dohledem. Součástí orientačního a informačního systému budou hlasové majáčky pro nevidomé a indukční smyčky pro sluchově postižené občany.

Důležitou součástí rekonstrukce bude také výměna všech vnitřních rozvodů, oken a dveří, což zajistí nižší energetickou náročnost budovy. Dále dojde k vytvoření administrativně provozního zázemí složek Správy železnic a dopravců včetně úprav ve vyšších patrech budovy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Volba menšího zla je k ničemu

5:34 Seďa (ČSSD): Volba menšího zla je k ničemu

Komentář na facebookovém profilu k nové koaliční vládě