Poc (ČSSD): K hospodářským zvířatům se chováme jako v době temna

20.03.2014 10:55

Páteční den na Karlově náměstí bude ve znamení happeningové akce kampaně „Já za to stojím", pro kterou je maskotem obří nafukovací prasnice „Hope" v kleci.

Poc (ČSSD): K hospodářským zvířatům se chováme jako v době temna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Poc

Veřejná kampaň má poukázat na život mnoha hospodářských zvířat, zejména prasat, který se kvůli jejich životním podmínkám podobá pobytu v koncentračním táboře. Zítřejší akci pořádá Společnost pro zvířata ve spolupráci a s finanční podporou Compassion in World Farming. Přítomen bude i RNDr. Pavel Poc, biolog a europoslanec, který boj za práva zvířat dlouhodobě podporuje.

Pavel Poc (ČSSD), předseda Parlamentní skupiny pro dobré životní podmínky a ochranu zvířat Evropského parlamentu, ke kampani uvádí: "Žijeme sice v 21. století, k hospodářským zvířatům se  ale chováme, jako bychom žili v době temna. Je skandální, že země EU nedodržují pravidla, která samy schválily. O to víc si cením toho, že kampaň "já za to stojím" má tolik zastánců i v České republice. Není to jen kampaň zemí západní Evropy a to se mi líbí. Je vidět, že i Češi hrají v EU důležitou roli a mohou změnit mnohé."

Páteční akce v Praze je v evropském turné s tímto maskotem poslední. Pořadatelé akce budou vyzývat příchozí k podpoře kampaně svým podpisem pod petici na prosazení směrnice o ochraně prasat do praxe a vyfocením se s "Hope" a dalšími maskoty prasat. Během dne se bude také promítat dokument z českých prasečích farem pořízený vloni.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

13:00 SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

Zablokovanou situaci v Praze se snažila koalice SPOLU vyřešit nabídkou všech silových resortů v Radě…