Poc (ČSSD): K hospodářským zvířatům se chováme jako v době temna

20.03.2014 10:55

Páteční den na Karlově náměstí bude ve znamení happeningové akce kampaně „Já za to stojím", pro kterou je maskotem obří nafukovací prasnice „Hope" v kleci.

Poc (ČSSD): K hospodářským zvířatům se chováme jako v době temna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Poc

Veřejná kampaň má poukázat na život mnoha hospodářských zvířat, zejména prasat, který se kvůli jejich životním podmínkám podobá pobytu v koncentračním táboře. Zítřejší akci pořádá Společnost pro zvířata ve spolupráci a s finanční podporou Compassion in World Farming. Přítomen bude i RNDr. Pavel Poc, biolog a europoslanec, který boj za práva zvířat dlouhodobě podporuje.

Pavel Poc (ČSSD), předseda Parlamentní skupiny pro dobré životní podmínky a ochranu zvířat Evropského parlamentu, ke kampani uvádí: "Žijeme sice v 21. století, k hospodářským zvířatům se  ale chováme, jako bychom žili v době temna. Je skandální, že země EU nedodržují pravidla, která samy schválily. O to víc si cením toho, že kampaň "já za to stojím" má tolik zastánců i v České republice. Není to jen kampaň zemí západní Evropy a to se mi líbí. Je vidět, že i Češi hrají v EU důležitou roli a mohou změnit mnohé."

Páteční akce v Praze je v evropském turné s tímto maskotem poslední. Pořadatelé akce budou vyzývat příchozí k podpoře kampaně svým podpisem pod petici na prosazení směrnice o ochraně prasat do praxe a vyfocením se s "Hope" a dalšími maskoty prasat. Během dne se bude také promítat dokument z českých prasečích farem pořízený vloni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Kde brát sílu v těžké době?

18:34 Premiér Fiala: Kde brát sílu v těžké době?

Komentář na facebookovém profilu k pandemii covidu-19