Pražská ČSSD podpořila Janu Maláčovou na lídra kandidátky do sněmovny

24.06.2021 20:41

Krajská konference pražské ČSSD navrhla přesvědčivou většinou 65 % hlasů Janu Maláčovou na lídra kandidátky do Poslanecké sněmovny.

Pražská ČSSD podpořila Janu Maláčovou na lídra kandidátky do sněmovny
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Delegáti konference dále většinou 62 % podpořili zbývající část kandidátky v podobě navržené Krajským předsednictvem.

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 14892 lidí

O její finální verzi rozhodne v průběhu července celostátní Předsednictvo ČSSD. Nejvyšší orgán pražské sociální demokracie si rovněž zvolil nové vedení. Předsedou Krajského předsednictva se stal hned v prvním kole Pavel Jaroš.

Krajská konference pražské ČSSD ve středu 23. června večer více než šest hodin rozhodovala o kandidátce do Poslanecké sněmovny i o svém novém vedení. Přes 150 delegátů zasedalo kvůli pandemii on-line, pomocí technických prostředků. Po dlouhé a otevřené diskuzi nakonec konference většinou 65 % přítomných delegátů navrhla na lídra kandidátky do Poslanecké sněmovny ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou, která byla zasedání přítomna a statečně odpovídala na dotazy svých příznivců i kritiků. Nominaci Jany Maláčové schválilo už v pondělí 14. června na svém zasedání pražské Krajské předsednictvo, a to 60 % členů (12 z 20). Krajská konference dále schválila zbývající část kandidátky do Poslanecké sněmovny, do její finální podoby ale ještě bude moci zasáhnout celostátní Předsednictvo v průběhu července.

Delegáti se současně věnovali volbě nového vedení krajského organizace. Hned v prvním kole byl zvolen předsedou Krajského předsednictva Pavel Jaroš, bývalý dlouholetý zastupitel a místostarosta Prahy 13. „Děkuji všem, kteří mě podpořili. Jak jsem s nadsázkou řekl v nominačním projevu, nastupuji tak trochu sebevražednou misi. Mezi aktuální úkoly nového vedení patří bezesporu volební kampaň do Poslanecké sněmovny. Chci co nejvíce zapojit členskou základnu do přípravy programu pro komunální volby 2022. Především bych si ale přál, aby sociální demokraté v Praze už konečně vystupovali na veřejnosti jednotně, neokopávali si kotníky na sociálních sítích, prostě aby jako parta táhli za jeden provaz,“ komentoval výsledek konference Pavel Jaroš. 

Delegáti také zvolili místopředsedy Krajského předsednictva a členy Krajské kontrolní komise.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (ANO): Žaloby by mohly soudní systém zahltit

14:01 Vondráček (ANO): Žaloby by mohly soudní systém zahltit

Projev na 115. schůzi Poslanecké sněmovny 30. července k návrhu zákona o jednorázovém odškodnění sub…