Premiér Babiš: Chceme být aktivní při hledání řešení

20.06.2018 9:43

Premiér Babiš na Prague European Summitu zdůraznil potřebu ochrany vnějších hranic EU.

Premiér Babiš: Chceme být aktivní při hledání řešení
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš se v úterý 19. června 2018 zúčastnil Prague European Summitu v Lobkovickém paláci v Praze. Vystoupil v rámci panelu s názvem EU: Ever closer to the citizens?, kterého se zúčastnila také česká eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů Věra Jourová.

Podle premiéra Andreje Babiše čelí Evropská unie mnoha krizím a výzvám. Největším problémem zůstává nelegální migrace, a je proto důležité zajistit ochranu vnějších hranic evropského prostoru a Unie by se měla aktivně zabývat řešením konfliktů ve svém sousedství včetně situace v Sýrii.

„Česká republika chce být aktivní při hledání řešení, jsme připraveni přispět logisticky a finančně. Podporujeme řádnou ochranu vnějších hranic EU včetně zajištění hotspotů pro žadatele o azyl mimo unijní hranice,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Unie by podle předsedy vlády Andreje Babiše měla být především kompaktní a silná navenek a zachovávat čtyři svobody, tedy volný pohyb osob, kapitálu, zboží a služeb. Od nového předsedy Komise také očekává, že předloží akční plán pro vnitřní trh. Česká republika by v rámci EU měla vystupovat aktivně a jednotně.

U otázky budoucího evropského rozpočtu premiér Babiš uvedl, že bude kvůli brexitu nedostatečný, a proto budou priority Unie vyžadovat lepší cílené financování, zejména pokud jde o hraniční kontrolu a bezpečnost. Za Českou republiku doporučil, aby měly státy více nástrojů pro rozhodování a mohly prostředky směřovat tam, kde je potřebují.

Letošní čtvrtý ročník je zaměřen na globální roli EU, brexit a nový rozpočet Evropské unie. Summit vytváří příležitosti diskutovat o budoucnosti Evropské unie mezi představiteli politické scény, podnikateli i akademiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Obcím kompetence ve stavebním řízení nebereme, žádné totiž nemají

7:35 Ministryně Dostálová: Obcím kompetence ve stavebním řízení nebereme, žádné totiž nemají

„Ve všech krajích, které nyní navštěvuji a kde se starosty a vedoucími stavebních úřadů diskutuji o …