Premiér Babiš: Je důležité předávat mladým znalosti a zkušenosti

10. 5. 2018 18:46

Členové vlády předávali na přednáškách své znalosti studentům VŠE

Premiér Babiš: Je důležité předávat mladým znalosti a zkušenosti
Foto: screen
Popisek: Andrej Babiš před novináři v Lánech.
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš přednášel ve čtvrtek 10. května 2018 studentům Vysoké školy ekonomické v Praze o úkolech a prioritách vlády. Vystoupením premiéra vyvrcholila série přednášek členů kabinetu, kteří se se studenty podělili o zkušenosti z oblasti hospodářské politiky.

„Jsem rád, že jsem mohl spolu s ministry a ministryněmi přijít mezi vás, studenty, a mluvit s vámi. Myslím si, že je důležité předávat mladým lidem znalosti a zkušenosti, protože jste to právě vy, kdo jednou bude utvářet budoucnost naší země a naší ekonomiky. Ta je v současné době otevřená a výrazně závislá na zahraničním obchodě. Ekonomicky jsme na tom dobře. Máme nejnižší míru nezaměstnanosti v EU a můžeme čekat další hospodářský růst. Jednou ze základních priorit naší vlády je strategický investiční program. Potřebujeme investice. A taky to, abychom byli v Evropě vidět,“ řekl studentům při svém vystoupení premiér Babiš.

Na vzájemné spolupráci se vláda ČR s Národohospodářskou fakultou VŠE v Praze dohodla v březnu letošního roku. Premiér Andrej Babiš a děkan fakulty Miroslav Ševčík podepsali 21. března Memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře při přípravě, organizaci a pořádání akademických projektů. Zavázali se v něm, že jednotliví ministři v průběhu dubna a května bezplatně vystoupí v rámci kurzu Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců. Součástí seminářů byla i odborná diskuse se studenty. Spolupráce členů vlády a Národohospodářské fakulty VŠE by měla obdobným způsobem pokračovat i v následujících semestrech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: V Praze dlouhodobě žije o čtvrt milionu lidí víc, než jich je trvale přihlášeno

22:30 Primátor Hřib: V Praze dlouhodobě žije o čtvrt milionu lidí víc, než jich je trvale přihlášeno

Na základě sběru dat z posledních tří let zjišťuje hlavní město Praha, že se na jeho území reálně po…