Premiér Fiala: Zbrojní firmy jsou naprosto zásadní pro Restart Česka

18.09.2023 16:03 | Tisková zpráva

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zbrojnímu průmyslu a restartu ČR.

Premiér Fiala: Zbrojní firmy jsou naprosto zásadní pro Restart Česka
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Petr Fiala na konferenci Česko na křižovatce

Oceňuji, že řada zbrojních firem přichází s inovativními řešeními a technologiemi, investuje do výzkumu a vývoje a vyvíjí nové produkty.

To je klíčové pro udržení konkurenceschopnosti na mezinárodních trzích a také pro naše hospodářství. Přibývají nová pracovní místa, ale také příjmy do rozpočtu a investice. 12 největších českých zbrojních firem odvedlo loni na dani z příjmu o 232 % více než předchozí rok.

Naše zbrojní firmy vyrábějí produkty s vysokou přidanou hodnotou, propojují výsledky a vývoj s tradičním českým průmyslem. To je naprosto zásadní pro Restart Česka.

Usilujeme o to, aby maximum vojenského materiálu bylo pořizováno od domácích výrobců. V zahraničních akvizicích stojíme o to, aby v nich byl zapojen český obranný průmysl. U největších zakázek se snažíme o to, aby byl náš průmysl zapojen až ze 40 %.

reklama

autor: PV

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Proč jsou veřejné charitativní sbírky daněny?

Sbírku na Martínka chcete sice od daně osvobodit, což je super, ale mě šokovalo, že jde o výjimku. Není to nelidské danit pomoc potřebným? Hodláte s tím něco dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

xxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMartin23 , 18.09.2023 16:20:49
Skoro se bojím zeptat, jak budete zbrojařský průmysl učit šetřit s energiemi a jak si představujete, že udržíte konkurence schopnost? Mimochodem není to tak dlouho, co stejně dutí politici ten zbrojní průmysl zničili, stejně jako armádu. Teď plánuje Černochová válku a jediné, co reálně uskuteční, je, že si předplatí zbytečná letadla, která dostaneme za 10 let. Přitom nejste schopni ani zabazpečit, aby tady bylo nějaké rozumné ukrytí obyvatelstva. I tu Civilní ochranu jste zničili a hodili na hasiče. Zoufalci fialoví.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Ministr Hladík: Voda se dočká vyšší ochrany, havarijní novelu vodního zákona schválila vláda

16:02 Ministr Hladík: Voda se dočká vyšší ochrany, havarijní novelu vodního zákona schválila vláda

Vláda schválila novelu vodního zákona, která představuje komplexní legislativní řešení pro havárie n…