Premiér Sobotka: Jiří Lang je bezpečnostní odborník, který má dlouholetou zkušenost ze státní správy

19.12.2016 3:07 odp.

Vláda jmenovala ředitelem NBÚ Jiřího Langa, dosavadní ředitel Dušan Navrátil se jako vládní zmocněnec zaměří na kyberbezpečnost.

Premiér Sobotka: Jiří Lang je bezpečnostní odborník, který má dlouholetou zkušenost ze státní správy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Vláda dnes s účinností k 1. 2. 2017 jmenovala Jiřího Langa do funkce ředitele Národního bezpečnostního úřadu. Dosavadní ředitel NBÚ Dušan Navrátil se ke stejnému datu stává vládním zmocněncem pro oblast kybernetické bezpečnosti. Jeho úkolem bude vytvořit Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který se vyčlení z NBÚ v souladu s vládní prioritou, kterou je připravenost ČR na problematiku kybernetických hrozeb.

Nový šéf NBÚ Jiří Lang je bezpečnostní odborník, který má dlouholetou zkušenost ze státní správy. Především pak díky třináctiletému vedení Bezpečnostní informační služby. Jsem proto rád, že Jiří Lang bude mít příležitost své schopnosti a vědomosti uplatňovat i nadále ve prospěch českého státu při vedení Národního bezpečnostního úřadu.

Od nového Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost si slibuji, že bude významně přispívat k připravenosti České republiky na rizika patřící k moderní informační společnosti. Pan Navrátil se během svého desetiletého působení v čele NBÚ významně zasadil o rozvoj činnosti NBÚ právě v oblasti kybernetické bezpečnosti a pro funkci zmocněnce pro oblast kybernetické bezpečnosti má tedy dobré předpoklady.

O významu takzvaných nových hrozeb, jako jsou i kybernetické útoky, hovoří také Audit národní bezpečnosti, který jsme společně s ministrem vnitra veřejnosti představili na začátku prosince. Vláda se snaží tuto oblast nepodceňovat, o čemž ostatně svědčí i navyšování kapacit Národního centra kybernetické bezpečnosti, které získá novou budovu pro pracovníky v Brně – Černých polích.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Jak kdo chápe alternativní politickou scénu?

13:06 Vítová (ANS): Jak kdo chápe alternativní politickou scénu?

Absolutní většina politických stran tzv. alternativy má v programech úplně stejný konceptuální rozvo…