Prezident Zeman zaslal pozdrav korejskému prezidentovi

28.11.2018 15:32

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal pozdrav Moon Jae-inovi, prezidentovi Korejské republiky, v souvislosti s jeho návštěvou České republiky.

Prezident Zeman zaslal pozdrav korejskému prezidentovi
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Vážený pane prezidente,

rád bych Vás, alespoň takto na dálku, přivítal v České republice. Je mi líto, že moje pracovní povinnosti (v termínu Vašeho pobytu v Praze se totiž budu nacházet na státní návštěvě v Izraeli) nám neumožní se osobně setkat a pokračovat v diskuzi, ke které došlo na okraj Valného shromáždění OSN v září loňského roku.

Naše země uzavřely v r. 2015 Strategické partnerství a Korejská republika se tak stala prvním strategickým partnerem České republiky v Asii. I nadále máme zájem toto partnerství rozvíjet a hledat nové možnosti spolupráce i v méně tradičních oblastech. Rád bych Vás v této souvislosti vyzval, abychom se společně zasadili o maximální podporu spolupráce našich zemí v oblastech jako je věda, výzkum, inovace, start-upy, či další moderní technologie.

Kromě toho bych Vám chtěl poblahopřát k odvážné diplomacii, která vedla ke zlepšení bezpečnostní situace na Korejském poloostrově. Pevně věřím, že se podaří nalézt cestu ke konečné a ověřitelné denuklearizaci poloostrova a trvalému snížení napětí, které povede ke zlepšení života všech jeho obyvatel. Česká republika je připravena k tomuto procesu aktivně přispívat.

Se zájmem také sleduji Vaše ekonomické reformy a pevně doufám, že jejich úspěch se odrazí i v další podpoře našich obchodních vztahů. Rád bych tak ocenil nejenom úroveň naší obchodní výměny, ale i investiční aktivity korejských společností v České republice. Jsem přitom přesvědčen, že stále existuje široký prostor pro jejich další rozvoj, ať už např. v oblasti dopravy či energetiky. Doufám, že podobně, jako se řadě korejských společností podařilo úspěšně etablovat v České republice, podaří se i českým společnostem nalézt své místo ve Vaší zemi a vytvořit tak nová pracovní místa pro Vaše spoluobčany.

Spojuje nás i kulturní spřízněnost našich zemí. Jsem velmi rád, že si korejská kultura stále více nachází cestu do České republiky a oslovuje české občany bez ohledu na jejich věk. S ohledem na blížící se 30. výročí navázání diplomatických vztahů mezi našimi zeměmi bychom mohli společně podpořit vyhlášení roku 2020 rokem české kultury v Koreji a rokem korejské kultury v ČR.

Vaše Excelence, využívám této příležitosti, abych Vám i nadále popřál mnoho úspěchů ve Vaší funkci, pevné zdraví a mnoho štěstí.

Miloš Zeman
prezident České republiky

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Tramvajová smyčka Dlabačov ožije, Praha hledá nájemce pro nevyužitý prostor

22:02 Třeštíková: Tramvajová smyčka Dlabačov ožije, Praha hledá nájemce pro nevyužitý prostor

Metropole společně s Kreativní Prahou hledá nájemce pro část tramvajové smyčky Dlabačov za účelem sp…