Primátor Hřib: Poplatek za odpad vyřeší na Portálu Pražana i SVJ s datovou schránkou

14.06.2021 6:37 | Zprávy
autor: PV

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se kvapem blíží. K obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z pohodlí domova prostřednictvím Portálu Pražana.

Primátor Hřib: Poplatek za odpad vyřeší na Portálu Pražana i SVJ s datovou schránkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Právě v těchto dnech byla totiž spuštěna nová, ještě přehlednější část Portálu Pražana zaměřená právě na poplatky za komunální odpad. Nabízí nejen možnost vyřešit platbu přes online generovaný QR kód, ale i celkový přehled týkající se poplatkových informací včetně možnosti vrácení přeplatku nebo nastavení rozesílání přehledů poplatků e-mailem.

„Od začátku jsem kladl důraz na to, aby agenda poplatků za komunální odpad byla jednou z prvních, které bude Portál Pražana nabízet. V hlavním městě je totiž téměř 100 tisíc subjektů, které ho mají povinnost platit dvakrát do roka,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

S vylepšenou funkcionalitou Portálu Pražana je spojena ještě jedna podstatná novinka. Zatímco dosud se k Portálu Pražana mohly přihlásit pouze fyzické osoby, nově tuto příležitost dostaly i právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelé pomocí datové schránky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Macinkovy SMS

Je pravda, že se jimi na váš podnět zabývá i NCOZ? Proč zrovna oni? Já chápu, že jste je předal policii a nechápu, že vám je vůbec poslal, ale proč NCOZ? Poslal vám je přeci jeden člověk, takže nejde o organizovaný zločin nebo já to nechápu. Děkuji za vysvětlení. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komínek (KSČM): Tak silná ta důvěra v prezidenta, že překonává i zákony matematiky

22:33 Komínek (KSČM): Tak silná ta důvěra v prezidenta, že překonává i zákony matematiky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podpoře prezidenta.