Primátor Jiránek: Město zvažuje i trestní oznámení na majitele ubytovny

28.04.2019 6:34

Lidé z vyhořelé ubytovny v Rozdělově od už nejsou ve stavebně oddělené sportovní hale v areálu základní školy Moskevská.

Primátor Jiránek: Město zvažuje i trestní oznámení na majitele ubytovny
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Dan Jiránek
reklama

Všichni se přesunuli do bývalého plicního oddělení kladenské nemocnice a někteří z nich se nyní přesouvají se do Azylového domu v Dubí. Prostory zajistilo město Kladno ve spolupráci se Středočeským krajem a Oblastní nemocnicí Kladno. I to se probíralo na středečním mimořádném zastupitelstvu města.

"Hala v areálu základní školy v Moskevské se po dohodě s vedením školy uklízí. Město se zabývá i trestním oznámením na majitele ubytovny, musela být uzavřena především kvůli porušení požárních předpisů a konstrukčním nedostatkům. Existuje tak podezření na obecné ohrožení, stavba byla životu nebezpečná," říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: "V nemovitosti stavební úřad spolu s hasiči a hygienou provede další kontrolní prohlídku. V budoucnu chceme zkontrolovat i ostatní ubytovny."  V Kladně je v současné době na čtyřicet (z toho 25, kam se vyplácejí sociální dávky) zcela plných ubytoven. A to kvůli za minulého vedení města špatně připravenému opatření obecné povahy k bezdoplatkové zóně, které od dubna zrušil Krajský úřad Středočeského kraje. 

"Zhruba tři desítky lidí z rozdělovské ubytovny poškozené požárem se včera ze sportovní haly přesunuly do bývalého plicního oddělení poblíž kruhového objezdu Františka Kloze. Jde o jednotlivce, seniory i rodiny, kteří mohou využít čtyři místnosti včetně sociálního zařízení, a to do konce tohoto týdne. Během té doby budeme nadále nápomocni při hledání dalšího ubytování,“ říká statutární náměstek primátora města Kladno Tomáš Kutil a dodává: "S lidmi město průběžně komunikuje, postupuje podle platné legislativy a v intencích krizového plánu. Vše je třeba řešit rychle, nikomu nepřejeme, aby se dostal do podobné situace."

Ubytovnu v Rozdělově předminulou neděli poškodil požár a musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena. Stalo se tak ve čtvrtek před Velikonocemi. Řešení bylo i kvůli svátkům složitější, nicméně se ho podařilo pro tuto chvíli najít. A to díky nasazení celé řady lidí z magistrátu i spolupráci nejen se Středočeským krajem. Vedení města za to moc děkuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Ekologickou katastrofou a Bečvě by se měla zabývat Sněmovna

12:06 Blaha (ODS): Ekologickou katastrofou a Bečvě by se měla zabývat Sněmovna

Poslanec ODS Stanislav Blaha navrhne příští týden ve Sněmovně projednání ekologické katastrofy na Be…