Primátor Macura: Hasiči dostanou novou zbrojnici i auto

23. 8. 2018 22:56

Sbor dobrovolných hasičů z Pustkovce sídlí v 140 let staré budově, která nevyhovuje technicky a nesplňuje požadavky pro novou techniku.

Primátor Macura: Hasiči dostanou novou zbrojnici i auto
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA (ANO)

Město Ostrava nyní postaví hasičům moderní zbrojnici. Primátor Tomáš Macura zahájil její výstavbu poklepem základního kamene. Zbrojnice bude hotová v příštím roce.

Na moderní zbrojnici se těší dobrovolní hasiči z Pustkovce. Dosud totiž využívají 140 let starou budovu, v níž je nevyhovující zázemí a stěží se do ní vejde zásahová technika. Hasiči v ní sídlí od roku 1896. Nová moderní zbrojnice bude dostavěna do listopadu příštího roku. Nová hasičárna bude samozřejmě větší, bude mít širší vjezdy pro techniku a prostor pro údržbu a opravy techniky.

„Postavení nové zbrojnice jsme zařadili do našeho investičního plánu. Původně jsme chtěli investovat do pěti budov hasičských sborů, nakonec stavíme nebo rekonstruujeme celkem 13 budov v Ostravě,“ uvedl primátor Tomáš Macura s tím, že město hasičům zakoupilo rovněž nový dopravní automobil.

Dobrovolní hasiči z Pustkovce mají 150 členů, velkou část z nich tvoří děti a mládež. Krajský ředitel Hasičského záchranného sboru MSK Vladimír Vlček hodnotí hasiče z Pustkovce jako jednu z nejlepších jednotek na území Ostravy. Jejich činnost se nesoustředí jen na Pustkovec, ale zasahují i v Porubě. Vlček ocenil i jejich práci s mládeží.

Náklady na postavení hasičské zbrojnice v Pustkovci činí 23,35 milionu korun. Z této částky hradí město ze svého rozpočtu 14,775 mil. Kč, Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru přispěje částkou 4,5 milionu, Moravskoslezský kraj 2,25 miliony a obvod Pustkovec 1,825 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Vláda snižuje zásluhovost penzijního systému. Preferuje rovnost v bídě

12:54 ODS: Vláda snižuje zásluhovost penzijního systému. Preferuje rovnost v bídě

Vláda v pondělí projedná novelu zákona o důchodovém pojištění. Předmětem novely je navýšení základní…