Rakušan (STAN): Musíme zabezpečit ohrožené a postupně lidem vrátit svobodu

07.04.2020 11:17

Vláda nás požádala o prodloužení nouzového stavu, aniž by sdělila důvody, proč chce nouzový stav prodloužit. My ale požadujeme znát informace, a především ucelenou koncepci, podle které chtějí postupovat a současná opatření začít uvolňovat.

Rakušan (STAN): Musíme zabezpečit ohrožené a postupně lidem vrátit svobodu
Foto: Facebook Víta Rakušana
Popisek: Vít Rakušan
reklama

Všechna současná vyjádření vládních zástupců jsou chaotická a jeden často vyvrací výroky druhého. Po nás, opozičních stranách chtějí, abychom prokázali soudržnost a postupovali v této době jednotně, ale přitom celá vláda působí nejednotně, a postrádá plán i na několik týdnů dopředu.

Jsme ochotni zvednout ruku na prodloužení nouzového stavu do 30. dubna, ale upozorňuji, že na dobu delší než dva týdny, je to naposledy. Vždy jsme jako poslanci schopni se sejít a za jasně daných podmínek nouzový stav znovu prodloužit. Klidně i po týdnu.

Chceme pravidelně vyhodnocovat stav „kriticky ohrožených“ lidí. Spolu s tím požadujeme daleko větší ochranu seniorů a chronicky nemocných obyvatel. Mnoha pečovatelským domům stále chybí dostatečný počet ochranných pomůcek. Ochrana těchto lidí musí být absolutní prioritou. Měli bychom stávající přísná opatření uvolňovat a oddělit skupiny rizikových a nerizikových obyvatel. To je totiž cesta, která sníží dopady epidemie a zároveň lidem navrátí svobody jejich životů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

22:30 Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

Minulý týden byl pro mě pracovně o něco klidnější než ten předchozí, takže dnes budu stručnější. Mým…