Ropková (ČSSD): Je zapotřebí přizpůsobit oblast technického vzdělávání požadavkům trhu práce

17.03.2017 8:34

Radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková včera za hlavní město podepsala se zástupci Asociace energetických manažerů a Střední školou – Centrem odborné přípravy technickohospodářské sektorovou dohodu pro energetiku. Cílem dohody je mimo jiné zajistit dostatečný počet kvalifikovaných odborníků v oboru tak, aby hlavní město mohlo v budoucnu konkurovat vyspělým regionům v oblasti využívání nových technologií.

Ropková (ČSSD): Je zapotřebí přizpůsobit oblast technického vzdělávání požadavkům trhu práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky

Vizí sektorové dohody, kterou za hlavní město podepsala radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková, je vedle zajištění dostatečného počtu odborníků v energetice rovněž udržení jejich kvality při jejich přípravě a růstu a zajištění maximální flexibility působení v rámci Evropské unie. „Naším společným cílem je koordinovat činnost a nastavit formu vzájemné spolupráce při podpoře a rozvoji středního technického školství. Je zapotřebí přizpůsobit tuto oblast vzdělávání požadavkům trhu práce,“ vysvětluje radní Ropková.

Sektorová dohoda, kterou s hlavním městem podepsala rovněž Asociace energetických manažerů a Střední škola – Centrum odborné přípravy technickohospodářské, má za úkol začlenit nové technologie do vzdělávacího procesu a vyřešit nedostatek odborníků a specialistů pro stávající a nové technologie v oboru. „Energetika je strategickým oborem s vysokou náročností na uchazeče o zaměstnání. Aktivity proto nebudeme koordinovat jen se stranami sektorové dohody, ale rovněž ve spolupráci s ministerstvem školství a ministerstvem průmyslu a obchodu,“ říká radní. „Chceme se v tomto ohledu vyrovnat vyspělým státům v oblasti využívání nových technologií,“ dodává.

Konkrétními opatřeními, která sektorová dohoda předpokládá, jsou například aktivity v podobě přípravy učitelů pro výuku nových technologií, zajištění učební dokumentace, úprava školních vzdělávacích programů a studijních programů, zajištění adekvátních skript a učebnic a rovněž rozvoj vzdělávací soustavy v podobě zařazení nových profesí jako studijních oborů na školách.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): V investicích do infrastruktury pro cyklisty pokračujeme

22:01 Hřib (Piráti): V investicích do infrastruktury pro cyklisty pokračujeme

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k dalším investicím do infrastruktury pro cyklisty v…