Rychtecký (ČSSD): Město zaplatí nový přístroj pro oční operace

01.11.2019 16:47

Město Pardubice i letos přispěje pardubické nemocnici na přístrojové vybavení. Zastupitelé ve čtvrtek schválili uvolnění tří milionů korun z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti. Město přispívá na přístrojové vybavení nebo na drobnější investice nemocnici každoročně.

Rychtecký (ČSSD): Město zaplatí nový přístroj pro oční operace
Foto: pardubice.eu
Popisek: Jakub Rychtecký, ČSSD
reklama

„Je to jedna z mála možností, jak můžeme přispět ke zvýšení komfortu i kvality služeb poskytovaných občanům Pardubic. Letos nás nemocnice požádala o dotaci na operační oční mikroskop pro oční oddělení pardubické nemocnice, který výrazně zlepší podmínky pro práci lékařů. Například loni nemocnice z dotace města ve výši rovněž tři miliony korun nakoupila techniku pro urologické oddělení,“ řekl náměstek primátora pro sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký.

V předchozích letech pardubická nemocnice pořídila díky podpoře města například nový systémový operační stůl pro centrální operační sály, přístroje pro ORL kliniku, nový perimetr a kraniotom, který se využívá při neurochirurgických operacích a podobně.

„Těší mě, že právě v roce, kdy doc. Iserle slaví neuvěřitelné sté narozeniny, město Pardubice podpoří nákup přístroje pro oční oddělení Pardubické nemocnice, jehož byl dlouholetým primářem. Toto pracoviště navíc patří počtem pacientů odoperovaných pro šedý zákal mezi první deset v České republice,” říká radní města Pardubic Vít Ulrych.

Mikroskop, jehož pořizovací cena 4 300 000 korun, slouží pro osvětlení a zvětšení operačního pole a na podporu vizualizace při postupech v oblasti oftalmologie. Lze jej využít pro chirurgické postupy na předním a zadním segmentu oka. Součástí operačního mikroskopu je navigační systém. „Stávající operační mikroskop je již morálně a technicky zastaralý, bez možnosti navigace,“ vysvětlil důvod nákupu Vít Ulrych.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Hrnky s Hitlerem nebo trička s Che Guevarou už nebude možné prodávat

21:21 Bartošek (KDU-ČSL): Hrnky s Hitlerem nebo trička s Che Guevarou už nebude možné prodávat

Komentář k zákazu propagace totalitní ideologie