STAN: Hejtmanka Pokorná Jermanová chce odvolat většinu zástupců opozice ve výboru regionální rady ROP

24.01.2018 21:56

Zastupitelstvo Středočeského kraje bude na svém pondělním zasedání 29. ledna projednávat návrh hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) na odvolání členů Výboru regionální rady ROP Střední Čechy za STAN, ODS a TOP 09.

STAN: Hejtmanka Pokorná Jermanová  chce odvolat většinu zástupců opozice ve výboru regionální rady ROP
Foto: STAN
Popisek: STAN

Hejtmanka tak reaguje na nedávné rozhodnutí tohoto krajského orgánu, který neschválil vynětí farmy Čapí hnízdo z evropského financování právě hlasy zastupitelů zmíněných stran.

Tyto strany dosud držely ve výboru většinu, konkrétně devět z patnácti křesel.

Starostové a nezávislí respektují změnu koalice na kraji a v tomto ohledu připouštějí, že by se to mělo odrazit i ve složení tohoto klíčového výboru.

„Respektujeme poměrné zastoupení ve volených orgánech kraje. Navrhujeme proto, aby STAN, ODS a TOP 09 měly ve výboru nově pouze sedm křesel proti osmi zástupcům současné koalice,“ navrhuje šéf středočeských zastupitelů za STAN Věslav Michalik. „Náš návrh zní, aby jedno křeslo ztratila ODS a druhé právě Starostové. “ doplnil.

Výbor regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy v lednu neschválil vynětí farmy Čapí hnízdo z evropského financování. Proti vynětí projektu hlasovali všichni zastupitelé STAN. Ti trvali na tom, aby projekt Čapí hnízdo z evropského financování vyjmut nebyl, jakkoli doporučení Ministerstva financí je opačné. Zároveň požadují, aby na základě zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům OLAF bylo s příjemcem dotace zahájeno řízení o vrácení do státního rozpočtu.

Kvůli padesátimilionové dotaci pro rekreační a konferenční areál Čapí hnízdo obvinila policie premiéra Andreje Babiše (ANO) a prvního místopředsedu ANO Jaroslava Faltýnka. Oba požádali o vydání k trestnímu stíhání, což vzápětí mandátový a imunitní výbor poslanecké sněmovny odhlasoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: Naším nejdůležitějším partnerem v Latinské Americe je Mexiko

13:13 Ministr Petříček: Naším nejdůležitějším partnerem v Latinské Americe je Mexiko

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček navštívil s delegací podnikatelů a zástupci ministerstva ob…