STAN: Platformu nezávislých v hnutí doplní Dalibor Dědek

01.08.2017 21:40

Dalibor Dědek, známý jablonecký podnikatel, vstupuje do politiky. V rámci hnutí STAN se rozhodl posílit platformu nezávislých, odvážných a slušných osobností z různých oborů, které by měly vylepšit obraz české politiky.

STAN: Platformu nezávislých v hnutí doplní Dalibor Dědek
Foto: Archiv DD
Popisek: Miliardář a majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek
reklama

„Lidé ve vedení STAN mají odvahu a schopnosti. Díky tomu se nebojím pustit se s nimi do toho na poslední chvíli,“ říká Dalibor Dědek.

Zdůrazňuje, že firma, kterou vybudoval, se stala pozitivně vnímanou značkou, vyrostla z nuly, nikdy nevydělávala na státu, nečerpá žádné dotace, poctivě platí daně a značnou část z toho, co vydělá, věnuje ve prospěch ostatních.

„Formujeme skupinu lidí, kteří jsou schopní, mají čistý štít a jsou nezávislí – to znamená, že chceme lidi z různých oborů či podnikatele, kteří nežijí ze státních zakázek nebo dotací. S výběrem nezávislých osobností pomohou starostové, kteří znají kladné osobnosti ve svém okolí ale zároveň vyzývám veřejnost aby nám pomohla najít slušné lidi, kteří jsou ochotní našemu záměru pomoci. Zřídili jsme proto stránku www.HLEDAMESLUSNY.cz,“ doplňuje Dědek.

„Tato myšlenka nás oslovila, protože podle mých zkušeností mívá česká volební kampaň obvykle dvě fáze: první je nekonečné omílání toho, jak je politika špinavá, jak se jen krade a nic nedělá. Tím se otráví voliči a zároveň odradí případní noví kandidáti. Až pak nastává fáze přetahování se o zbylé voliče. My toto chceme prolomit právě tím, že představíme odvážné, schopné a kladně vnímané osobnosti. Chceme dělat politiku jako službu pro voliče, nikoliv proti někomu,“ doplňuje volební lídr STAN Jan Farský.

„Jsem rád, že si Dalibor Dědek jako známý a solidní český podnikatel vybral právě Starosty a nezávislé, že ho oslovila myšlenka hnutí, které roste zespodu. Není důvod, proč by na kandidátních listinách Starostů a nezávislých neměly schopné komunální politiky doplnit osobnosti z jiných sfér veřejného života, které ve svých oborech prokázaly odvahu a schopnosti.“ říká předseda hnutí STAN Petr Gazdík.

„Vím, že nic nezměním sám, proto se spojuji s lidmi, kteří chtějí dělat politiku bez intrik a hašteření,“ vysvětluje Dědek.

Některé z priorit Dalibora Dědka, které chce v případě volebního úspěchu prosazovat: ČR je důstojnou a nedílnou součástí EU a NATO; daňové zvýhodnění rostoucím firmám, maximální eliminace státních dotací a investičních pobídek do businessu; EET s lidskou tváří; kvalitní datové připojení do každé obce; zvýhodnění rodin nejen podle počtu dětí, ale také podle dosaženého vzdělání dětí; zabránit zneužívání sociálních dávek; více peněz do škol, zdravotnictví a vědy; zavedení širší škály statusů pro imigranty atd.

Dědek zároveň pochvalně hodnotí připravovaný podrobný program hnutí STAN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Být papežtějí než papež je nahrávka na smeč

8:36 Seďa (ČSSD): Být papežtějí než papež je nahrávka na smeč

Komentář na facebookovém profiu k vývozu zbraní do zemí, které představují bezpečnostní riziko