Scherfer (SOCDEM): Prvenství, na které nejsme pyšní

26.05.2025 4:31 | Monitoring
autor: PV

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k prvenství mladých Čechů v užívání konopí, alkoholu a duševní nepohodě

Scherfer (SOCDEM): Prvenství, na které nejsme pyšní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Sociální demokracie Radek Scherfer

Čeští šestnáctiletí mají nejvíce zkušeností s konopím v Evropě a jsou na špičce v užívání alkoholu. I když podíl mladých, kteří si někdy vzali konopí, dlouhodobě klesá, jeho intenzivní užívání zůstává problémem. Výzkum se zaměřil i na užívání HHC a kratomu, se kterými mají zkušenost i žáci základních škol.

Spotřeba alkoholu mezi českou mládeží klesá, ale roste rizikové pití, zejména u dívek, které často konzumují alkohol kvůli psychické nepohodě. Alarmující je rostoucí zneužívání psychoaktivních léků mezi dospívajícími, zvláště dívkami. Klesá počet kuřáků klasických cigaret, ale stoupá užívání alternativních tabákových výrobků, jako jsou elektronické cigarety a zahřívaný tabák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Konkurenceschopnost Evropy

Můžete ten váš plán, jak posílit konkurenceschopnost Evropy představit i nám? Já se bojím, že Evropě ujel vlak, do kterého půjde nasednout už dost těžko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Na které neziskovky míříme

16:02 Rajchl (PRO): Na které neziskovky míříme

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na protesty proti kontrole financování neziskovek