Schillerová (ANO): Jsme tu i pro voliče stran, které se nedostaly do parlamentu

11.02.2023 21:16 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládě Petra Fialy.

Schillerová (ANO): Jsme tu i pro voliče stran, které se nedostaly do parlamentu
Foto: Archiv Aleny Schillerové
Popisek: Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová

Vážení přátelé, prý je ideální čas na úsporné škrty. Řekl to Fialův ministr financí Stanjura ve chvíli, kdy už třetina českých domácností nevychází se svými příjmy kvůli inflaci, kterou pan Stanjura nijak neřeší. Ani ji nikdy nezkusil řešit. Teď cynicky přiznává novinářům, že ty svoje asociální a nepromyšlené škrty, které ještě víc zbrzdí českou ekonomiku, hodlá udělat tento rok, protože snad lidi do příštích voleb zapomenou. Já k tomu dodávám, že uběhl víc než rok od těch předchozích voleb a Fialova vláda evidentně doufá, že vlastní voliči už zapomněli na předvolební sliby.

Připomenu vám je. Slibovali, že nebudou zvyšovat daně a slibovali vládu odborníků.

Lhali v obou případech.

Stejně jako kdysi o našem národě rozhodují asociálové, kteří nemají ponětí, jak funguje ekonomika. Národní hospodářství ve skutečnosti neřídí, ale jen sahají na peníze všem, kteří se nemůžou bránit. Maminkám a tatínkům plánují zkrátit rodičák, zvýšit daně za věci, jako je kojenecká výživa, léky nebo knihy a prodloužit odchod do důchodu.

Čekám, kdy Stanjura zavede daň z frustrace českého voliče. Vybral by totiž takový majlant, že další daně by už zvyšovat nemusel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. František Laudát byl položen dotaz

Divíte se, že lidé volí peněženkou?

Peníze nejsou všechno, ale bez nich to taky najde, i když jsou pořád věci, které si za peníze nekoupíte, jako je zdraví, svoboda, ale chápete i lidi, že jsou frustrovaní z toho, že se většina z nich má čím dál hůř?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Nemáme se za co stydět

11:10 Výborný (KDU-ČSL): Nemáme se za co stydět

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k funkci ministra zemědělství.