Sehnalová (ČSSD): Dovolená z internetu už nebude rizikem

13.03.2014 7:38

Lidé, kteří nakupují nejrůznější cestovní služby na internetu, nejsou dosud dostatečně chráněni. Při nákupu více než dvou služeb u jednoho dodavatele (např. kombinace letenky a ubytování), se na ně nevztahují stejná práva, jako na rekreanty, kteří si objednali klasický zájezd z katalogu. Evropský parlament proto dnes odhlasoval modernizovanou podobu pravidel pro tzv. souborné cestovní služby, která má situaci řešit.

Sehnalová (ČSSD): Dovolená z internetu už nebude rizikem
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

„Stávající směrnice pochází z roku 1990, kdy byla struktura odvětví cestovního ruchu mnohem jednodušší. Lidé se dnes aktivně podílejí na výběru své dovolené podle vlastních požadavků a místo toho, aby si vybrali hotový balíček z katalogu, si spíše sami zkombinují jednotlivé cestovní služby, a to zejména prostřednictvím internetu,“ vysvětluje europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D), členka Výboru pro dopravu a cestovní ruch. Podle odhadů Evropské komise si takto svoji dovolenou vybírá 120 milionů spotřebitelů v Evropě.

„Každý spotřebitel musí mít zajištěno, právo na vrácení peněz, na zajištění návratu do vlasti a právo na odškodnění v případě, že poskytovatel služby, ať již je to dopravce, cestovní kancelář, nebo jakýkoli další prodejce, během jeho dovolené zkrachuje. O těchto možnostech by navíc měli být lidé informováni už v momentě, kdy si služby kupují,“ říká poslankyně Sehnalová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Chcete bydlet ve vlastním? Vláda radí - Pořiďte si stan

11:35 Bartošek (KDU-ČSL): Chcete bydlet ve vlastním? Vláda radí - Pořiďte si stan

Mít vlastní domov, to je místo, po kterém všichni touží. V dnešní době bohužel platí to, že až polov…