Senátor Valenta: Hejtman není car, o zdravotnictví rozhoduje zastupitelstvo

08.02.2018 8:36

Slovácký senátor vyzývá na facebookovém profilu hejtmana Zlínaského kraje Jiřího Čunka, aby se zdržel mediálních výroků

Senátor Valenta: Hejtman není car, o zdravotnictví rozhoduje zastupitelstvo
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky
reklama

Vyzývám hejtmana Jiřího Čunka, aby se zdržel svých mediálních výroků, ve kterých oznamuje jako hotovou věc některé zásadní změny v krajských nemocnicích. Rozumím tomu, že jako hejtman může mít nějakou svoji osobní představu o budoucnosti nemocnic a způsobu rozmístění zdravotní péče v kraji. Ale není to hejtman, který má o těchto změnách samostatně rozhodovat.

Pan hejtman jistě dobře ví, že kompetenci valné hromady v krajských nemocnicích nemá on sám, ale rada Zlínského kraje. A také bych mu rád připomněl, že rada se ze zákona zodpovídá zastupitelstvu. A právě zastupitelstvo by mělo nejen projednat, ale také schválit srozumitelnou, kvalitně zpracovanou a také dlouhodobou koncepci krajského zdravotnictví, a to napříč politickým spektrem a také po seriózní diskusi s odborníky a autoritami v oblasti zdravotnictví. A jak se už několikrát ukázalo, ne vždy má rada v zastupitelstvu automatickou převahu.

Pan hejtman by tak neměl bagatelizovat nezpochybnitelnou roli zastupitelstva a měl by se zastupitelstvem seriózně diskutovat a získávat si podporu na klíčové strategické změny se všemi politickými formacemi. Především pak s úrovní poskytované zdravotní péče není možné žonglovat a přistupovat k ní podle aktuální nálady a momentálních nápadů pana hejtmana. Koncepci rozvoje krajských nemocnic je třeba věnovat maximální pozornost, odhodit politické handrkování a mít na zřeteli především pacienta.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Nesmyslně dlouhé uzavírky Jihočechy obtěžují

22:13 Hejtman Kuba: Nesmyslně dlouhé uzavírky Jihočechy obtěžují

Nové vedení Jihočeského kraje chce stavět dopravní stavby kvalitně i rychle. Dodavatele už proto neb…