Senátor Valenta: Zlínský kraj se rozhodl dokončit likvidaci velehradského Vincentina

29.05.2020 21:31

Komentář na facebookovém profilu ke krokům Zlínského kraje

Senátor Valenta: Zlínský kraj se rozhodl dokončit likvidaci velehradského Vincentina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

KRAJ LIKVIDUJE VINCENTINUM. Zlínský kraj se rozhodl dokončit likvidaci velehradského Vincentina. Tento domov pro osoby se zdravotním postižením přitom neodmyslitelně patří k velehradské bazilice. Přestože navazuje na staletou tradici a byl vždy chloubou v péči o postižené, hejtmanství má s budovou, do které v minulosti investovalo přibližně 100 milionů korun, zřejmě zcela jiné plány.

Nejdříve však bylo třeba se zbavit nepohodlných lidí. Dřívější vedení Sociálních služeb Uherské Hradiště, pod které Vincentinum spadá, totiž těmto nesystémovým plánům tvrdě oponovalo. Proto nejdříve musel vloni skončit dlouholetý ředitel této krajské organizace Bronislav Vajdík, aby na jeho místo přišli lidé, kteří budou příkazy z Baťova mrakodrapu poslušně plnit.

A přestože nové vedení dostalo jasný úkol - vypracovat celkovou koncepci reorganizace Sociálních služeb Uherské Hradiště, jediné, k čemu došlo, je formální sloučení dvou domovů pro postižené na Velehradě. Tím si kraj vytvořil aranžmá, v rámci kterého se mohl takřka ze dne na den také rozloučit s vedoucí Vincentina paní Milenou Marečkovou, která byla dlouhé roky duší, hlavou i rukama tohoto domova. A jen proto, že se nesklonila před diktátem z hejtmanství, byla takto "odejita". Až tak hluboko hejtmanství dokázalo klesnout.

Hejtmanství se domnívá, že likvidaci Vincentina a jeho připravené „předání“ spřátelené Charitě už nic nebrání v cestě. Jenže to je na omylu. Jsem přesvědčen o tom, že nové krajské zastupitelstvo, které vzejde již z říjnových voleb, napraví škody, které tato parta nepovedených revolucionářů napáchala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudoba: Na kole dětem

22:38 Chudoba: Na kole dětem

„My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně“.