Senátorka Wagnerová: Kolika lidem byla odepřena volba?

13.01.2018 9:17

Komentář na facebookovém profilu

Senátorka Wagnerová: Kolika lidem byla odepřena volba?
Foto: hns
Popisek: Senátorka Eliška Wagnerová.

Byla to pro mě zatím nejdramatičtější volba, jakou jsem kdy zažila. Nikoliv kvůli výběru osoby mnou volené, nýbrž kvůli tomu, abych vůbec mohla volit. Nechala jsem se asi před týdnem zapsat do zvláštního seznamu v nemocnici, v níž dlím. Sestra se mě sice ptala, zda mám voličský průkaz, ale sebevědomě jsem opáčila, že v nemocnici ho nepotřebuji. Pokrčila jen rameny. Protože jsem však profesionálně zdeformovaná ohledně důvěřivosti v hladký průběh věcí předepsaných zákonem, opatřila jsem si informace o volebním okrsku, v němž se nemocnice nachází, včetně kontaktního čísla na předsedkyni okrskové volební komise.

Ukázalo se, že jsem tentokrát byla opravdu prozíravá. Sestřička mě dnes informovala, že vyslanci s volební urnou přijdou do nemocnice ve 13.30, avšak že je velký zájem volit, takže přijdou asi kolem 16 hod. Přišli v 15.30 a hned se ptali po volebním průkazu. Námitka, že zákon ho nevyžaduje v případě hospitalizace, jsem-li zapsaná včas do volebního seznamu, neobstála. Odrazili ji tvrzením, že oni jsou jen vykonavatelé toho, co jim bylo dáno jako instrukce. Hádat se nemělo smysl. Informovala jsem své přátele a ti mně nabídli, že mě zítra zavezou do mé volební místnosti. Když jsem informovala manžela o vývoji, namítl, že v naší volební místnosti mají u mě poznámku - volí v nemocnici, takže problém na obzoru. Zavolala jsem tedy na kontaktní telefon a ochotná a především o zákonné úpravě informovaná předsedkyně Mgr. Plechlová vyšla vstříc a prohlásila, že se oni nosiči urny budou muset vrátit. A vrátili se a já konečně odvolila. Konec osobního příběhu...

Přesto ale ve mně hlodá otázka, kolik lidí v nemocnici, v sociálních, výchovných a dalších zařízeních včetně věznic detencí apod. se asi setkalo s naznačeným absolutně vadným výkladem zákona a volba jim byla odepřena. Bude asi dost důležité překontrolovat počty osob zapsaných ve zvláštních seznamech a porovnat je s počty odevzdaných obálek do uren. Třeba jsem byla výjimkou, ale třeba ne a ty počty neodevzdaných hlasů by mohly být nezanedbatelné. Bylo by tragikomické, kdyby šlendrián ovlivnil volby... Jo, a volila jsem Michala Horáčka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Dernerová: Ukrajinci mohli dělat zkoušky donekonečna, teď jsou tady čtyři pokusy a dost

0:52 Senátorka Dernerová: Ukrajinci mohli dělat zkoušky donekonečna, teď jsou tady čtyři pokusy a dost

Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uz…