Šilar (KDU-ČSL): Chci svým návrhem zvýšit dostupnost rodinného bydlení

11.03.2017 8:37

Senát se ve středu 8. března zabýval balíčkem daňových zákonů. Předseda senátorského klubu KDU-ČSL Petr Šilar navrhl vložit do novely osvobození převodu pozemků od DPH. Senát tento návrh přijal a vrátil daňový balíček zpět Poslanecké sněmovně.

Šilar (KDU-ČSL): Chci svým návrhem zvýšit dostupnost rodinného bydlení
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor za KDU-ČSL Petr Šilar

„Můj návrh je totožný s návrhem, který jsem podal na jaře loňského roku jako senátní novelu zákona o DPH. Senát novelu zákona o DPH schválil, bohužel leží od srpna v Poslanecké sněmovně a má malou šanci na projednání. Proto jsem svůj návrh zopakoval dnes. Zákony vrácenými ze Senátu se musí Poslanecká sněmovna zabývat přednostně, naopak zákony iniciované Senátem mají nízkou prioritu a tak bývá jejich projednání odsouváno,“ uvedl Petr Šilar, předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

Převody pozemků jsou zatíženy 21% DPH od počátku roku 2016. Návrh senátorů tak vrací právní úpravu do stavu, který platil do konce roku 2015. „V posledním roce prudce vzrostly ceny nemovitostí, chci svým návrhem zvýšit dostupnost rodinného bydlení zejména pro mladé lidi, kteří chtějí žít na venkově. Doufám, že se mi podaří přesvědčit Ministerstvo financí, které se k návrhu zatím staví negativně,“ uvedl senátor Petr Šilar.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

18:11 Mašek (ANO): Nelegální migrace dál roste a prakticky se s tím nic nedělá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.